Dcery Lamače kostí

Dcery Lamače kostí

Metafora - 2010
ISBN: 978-80-7359-242-4

Metafora (2010) 978-80-7359-242-4 416

Dokázali byste umučit nevinného, abyste zachránili před smrtí vlastní dítě? Říkají mu Lamač kostí. Je posedlý touhou mít dokonalou dceru, a protože žádná zatím nedokázala jeho nároky splnit, už sedm dívek odsoudil k smrti s polámanými kostmi. Ryan Evans, důstojník zpravodajské služby, si s bolestí uvědomuje, že své dceři Bethany zřejmě nikdy nebude dobrým otcem. Osudy obou mužů se protnou ve chvíli, kdy si Lamač kostí vyhlédne další oběť: Bethany. Ryanův život se změní v noční můru. FBI totiž dojde k názoru, že Lamačem by mohl být on sám. Bestie v lidském těle rozehrává svou zvrácenou hru a láme nejen kosti, ale i lidská srdce... (Založil/a: capkova.michala)

Ted Dekker Ted Dekker
*24.10.1962

maurarita
  18. 7. 2015, 14:32
Úžasná kniha ,napínavý děj a jasně vykreslené postavy mě velice zaujaly a rychle vtáhly do zajímavého děje kde se prolíná válka s řáděním sériového vraha až se posléze spojí v jednu napínavou linii.
Yanny
  28. 1. 2012, 2:47
Musím říct, že to byl opravdový nervák. Přímo jsem šílela, když jsem musela sledovat, jak se Ryan vypravil zachránit svou dceru ze spárů psychopatického a masochistického vraha.

Ačkoliv se to nezdálo, tento příběh byl velice citově náročný. Vážně jsem soucítila s Ryanem, který mi z těch všech lidí tam přišel nejnormálnější.

A co vás možná trochu uklidní? Pokud byste se snad báli příliš podrobných a detailních popisů zabíjení, ničeho takového se tu nedočkáte. O Dekkerovi je všeobecně známo, že vraždy vždy popisuje do nejmenšího detailu, jako kdyby se v nich snad sám vyžíval… ale v tomhle případě tomu tak nebylo.

A možná i právě proto se mi ta kniha tak líbila.
joeblack
  24. 11. 2015, 23:25
Poměrně zdařilé dílo, avšak s průhledným koncem, kdy každý ví jak vše skončí. Na druhou stranu děj se pěkně prolínal a střídal a popravdě mi zde chyběly detailní popisy poprav, zdá se mi že se do toho autor moc nechtěl pouštět, neboť vykreslit tyto činy odehrávající se v této knize by bylo zvlášť obtížné. Nicméně za odvážný výkon a čtivé dílo v tomto tématu dávám 80 %.