Originální název: The Maze of the Beast

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1173-8

Fragment (2012) 978-80-253-1173-8 128
Fragment (2005) 80-7200-768-8 128

Šestá kniha osmidílné série Deltora.

Záludný Pán stínů už zjistil, že se Lief s Bardou a Jasmínou vydali hledat sedm ztracených drahokamů Kouzelného pásu Deltory. A moc dobře ví, že když se podaří zasadit všechny zpátky do Pásu, ohrozí to jeho krutovládu.
Společníci už získali pět drahokamů. Ten šestý leží skrytý v podmořském doupěti odporného a krutého Gluse. Lief, Barda i Jasmína jsou vyčerpaní náročnými cestami a pronásledováním přisluhovačů Pána stínů. Objevit Labyrint bestie a vkročit do něj ale vyžaduje spousty sil a odvahy...

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Tiwala
  2. 10. 2012, 21:35
Společně s Lesy hrůzovlády a Horou děsu nejlepší kniha z celé série. Taky kniha u které jsem se asi nejvíc bála.
Shax
  20. 1. 2013, 22:44
Deltora...Jedna z mých oblíbených sérií. Miluji ji. Bavilo mě s Liefem, Jasmínou a Bardou prožívat neskutečná dobrodružství a jásat nad každým poraženým zlem.
Veve721
  10. 2. 2016, 19:09
U tohoto dílu jsem se nejvíc bála. Byla to i vlastně první, kterou jsem z celé série četla, tak mi zůstala doteĎ živě v paměti. Rozhodně čtivá, zajímavá, jen trošku krátká... ocenila bych o pár stránek víc. :) Rozhodně jedna z nejlepších v řadě.
Buily09
  19. 9. 2015, 9:44
Šestý díl byl skvělý. Rozhodně považuji za jednu z lepší dílů z celé první série. Krásně vypráví a funguje zde i napětí společně s napínavými situacemi.