Originální název: Return to Del

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1175-2

Fragment (2012) 978-80-253-1175-2 136
Fragment (2005) 80-253-0020-X 136

Závěrečná kniha osmidílné série Deltora.

Sedm ztracených drahokamů se podařilo vrátit do Kouzelného pásu Deltory. Teď musí Lief, Barda a Jasmína nalézt následníka trůnu království. Vědí, že jedině právoplatný následník dokáže s pomocí kouzelných sil Pásu svrhnout ukrutného Pána stínů.
Ale následník se od samého narození skrývá neznámo kde a pouze Pás může odhalit jeho úkryt. Putování Deltorou spěje ke svému velkolepému vyvrcholení, společníky čeká jedno překvapení za druhým. A samotný Pán stínů dělá všechno pro to, aby zničil tři hrdiny Deltory a všechno, co milují.

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Tiwala
  2. 10. 2012, 21:49
Závěrečná kniha celé série a dle mého názoru ta z těch lepších. Oceňuji konec, který pro mě byl opravdu příjemným překvapením.
kat
  7. 8. 2011, 21:35
Podle mě jedna z nejlepších knih série. Ani na chvilku si nemůžete být jistí, kdo, že je tím následníkem trůnu a vše navíc končí překvapujícím rozuzlením.
Buily09
  21. 9. 2015, 14:00
Závěrečný díl první série byl dobrý. Výborné byly přepady a náhlá zjištění, které dobře fungovaly. Příběh jede takovým rozjíždějícím tempem a od půlky knihy to začne být zajímavé a i celkem napínavé, ale za mě to prostě na pět hvězd nemá, protože mi přišlo, že i u některého jiného dílu jsem se bavil o něco víc.

Avšak si myslím, že se k této knižní sérii a obecně k Deltoře budu vracet, protože umí krásně vyprávět a já si ty hrdiny moc oblíbil. Za mě skvělá série.