Chci jen dítě

Chci jen dítě Originální název: Nobody’s Baby but Mine

Ikar - 2005
ISBN: 80-249-0556-6

Ikar (2005) 80-249-0556-6 288

Málokdo si může být vzájemně tak vzdálen, jako vědkyně v oboru jaderné fyziky a fotbalista, který má místo mozku biceps...Nebo je to jinak??
v romantickém příběhu poznáváme Jane, pohlednou, úspěšnou, vysoce inteligentní profesorku fyziky, která je ve svých čtyřiatřiceti poněkud osamělá, biologické hodiny jí tikají a zoufale touží po dítěti, leč žádný potenciální otec není na obzoru. Je totiž přesvědčena, že kdyby zplodila dítě s někým podobně inteligentním ze svého okolí, bylo by nešťastné, neboť sama zažila v dětsví ústrky pro svou "jinakost". Chce tedy dítě s někým intelektuálně spíše bezbranným. Fotbalista Cal vypadá, že by její představy mohl splňovat, tak Jane svolí k riskantní šarádě, představí se mu jako prostitutka a zařídí, aby "placený výkon" dosáhl účelu, pro nějž jej podstupuje. Víc od Cala nechce... Leč nic není tak jednoduché, jak se zdá,- ba ani zdánlivě "jednoduchý" fotbalista... (Založil/a: Kiki_)

Susan Elizabeth Phillips Susan Elizabeth Phillips
*11.12.1948

Evelýny
  3. 10. 2014, 21:12
Tak tohle mě velmi bavilo navzdory kostrbatému začátku. A když neřešíte věk hlavních protagonistů, tak si přečtete tak trochu neobvyklý začátek jedné lásky s vtipnými - inteligentními dialogy, které mě opravdu rozesmály. A nakonec jemně nastíněná budoucnost mě potěšila.
Bella_07
  1. 6. 2013, 14:04
Dlouho jsem se u žádné knížky takhle nepobavila :) Skvelé postavy a úžasné dialogy.. Knížku jsem přečetla během dne jelikož se nedalo od ní odtrhnou. V tomhle žánru jedna z těch hodně povedených!
gatear
  10. 8. 2014, 10:08
Úsměvná, pohodová knížka na letní dny. Ráda doporučím, dobře se čte, cuká vám v koutkách a knihu máte za chvilku přečtenou s pocitem milé společnosti.