Originální název: The Valley of the Lost

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1174-5

Fragment (2012) 978-80-253-1174-5 128
Fragment (2005) 80-253-0019-6 128

Sedmá kniha osmidílné série Deltora.

Lief, Barda a Jasmína, kteří se vydali hledat sedm ztracených drahokamů Kouzelného pásu Deltory, jsou už skoro u cíle. V Pásu se třpytí šest kamenů, musejí najít ještě ten poslední, aby se Deltora mohla zbavit nadvlády krutého Pána stínů.
Společníci už na svých cestách čelili mnohým nebezpečenstvím s kuráží a nesmírným nasazením. Teď však musí rozluštit tajemství a v tom jim prostá síla ani odvaha nepomohou. Pokud selžou, bude celé jejich putování zbytečné a oni zůstanou navždy uvězněni v šedých mlhách Údolí ztracených.

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Buily09
  20. 9. 2015, 14:49
Předposlední díl první série byl naprosto skvělý. Celou dobu jsou byl napjatý a táhla mě chuť se dozvědět spoustu informací. Celou dobu mě táhla touha číst dál a proto jsem jí celkem rychle přečetl. Za me rozhodně skvělá kniha z první série.