Originální název: The Lake of Tears

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1169-1

Fragment (2011) 978-80-253-1169-1 128
Fragment (2004) 80-7200-889-7 128

Druhá kniha osmidílné série Deltora.

Lief a Barda pokračují ve svém nebezpečném putování s novou společnicí Jasmínou. Společně pátrají po ukradených drahokamech z Kouzelného pásu Deltory. Již se jim podařilo najít zlatý topas. Aby však mohli svou zemi osvobodit od nadvlády Pána stínů, musejí získat zpět všech sedm drahým kamenů.
Druhý kámen střeží hrozivý strážce u Jezera prokletí, které začarovala zlá a mocná čarodějka Thegan. Trojice poutníků musí přejít přes její území, kde na ně čeká řada úkladů a nebezpečí.

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Tiwala
  1. 10. 2012, 23:00
Po Poušti zkázy, druhá nejhorší kniha z celé série. Po úžasných Lesech hrůzovlády, následuje dlouhá a nudná pout k tajemnému jezeru.
Shax
  28. 10. 2011, 23:26
Deltora...Jedna z mých oblíbených sérií. Miluji ji. Bavilo mě s Liefem, Jasmínou a Bardou prožívat neskutečná dobrodružství a jásat nad každým poraženým zlem.
Tamaruška
  4. 8. 2015, 11:48
První knížka z Deltory, kterou jsem četla a díky ní jsem si ji okamžitě zamilovala, všechny díly a série mám přečtené už od té doby, co knihy postupně vycházely. Každou z nich jsem přečetla minimálně 10x a i teď si je s chutí přečtu, když je čas. Nejkrásnější pohádky pro starší děti :) Mým nejoblíbenějším dílem z první série je právě Jezero prokletí, Poušť zkázy a Návrat do Del. Už se těším, až budu Deltoru předčítat i svým dětem :)
Buily09
  6. 9. 2015, 18:23
Sice trochu slabší oproti prvnímu dílu, ale pořád krásně vypráví a má to poutavý příběh. Občas sice se najde trochu nudnější část, ale pořád je dobrá. Považuji ji za trochu slabší knížku z první série.