Originální název: Deltora Quest: The Forests of Silence

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1168-4

Fragment (2011) 978-80-253-1168-4 128
Fragment (2004) 80-7200-888-9 128

První kniha osmidílné série Deltora.

Ukrutný Pán stínů se chystá ovládnout království Deltory a podrobit si její lid. Jediné co mu v tom brání, je Kouzelný pás Deltory, posázený sedmi drahokamy, který má ohromnou a tajemnou moc. Poté, co jsou drahokamy ukradeny a skryty na nejtemnějších a nejhrůznějších místech po celém království, Deltora upadá pod nadvládu stínů.
Mezitím se však tajně, vedeni pouze orientační mapkou, vydají dva podivní společníci na nebezpečnou pouť. Jsou odhodláni najít ztracené drahokamy a zbavit svou zemi krutovládce. Jejich prvním obtížným cílem budou zlověstné Lesy hrůzovlády.

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Tiwala
  2. 10. 2012, 21:38
Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin a hned mi bylo jasné, že si musím přečíst celou sérii protože jsem po dlouhé době narazila na něco kvalitního.
Melindaaaa
  21. 7. 2012, 12:35
Série Deltora stojí za to přečíst. Četla jsem jí už před pár lety a v dohledné době si to hodlám zopakovat. Zajímavé a krátké fantasy i pro mladší čtenáře. Doporučuji :)
kat
  7. 8. 2011, 21:31
Skvělá knížka. Přečetla jsem jí hned. Tím jak je krátká, se nestačíte nudit, pořád se něco děje a na konci prostě musíte sáhnout po dalším díle a zjistit jak to se sympatickou trojicí dopadne. A knížka určitě není jen pro mladší čtenáře, dokáže zaujmout i starší.
Buily09
  6. 9. 2015, 18:20
Skvělý začátek do první série Deltory, kterou já miluji. Kniha má dobrý spád, dokáže být napínavá a dobře vyprávět. Rozhodně jedna z lepších knih v první sérii.
ČtenářH
  5. 1. 2015, 18:59
Knihy mě bavily i když občas měly slabé chvilky, které jsem ovšem rád přetrpěl. Všechny 3 sady jsem přečetl již 2x.