Level 26: Netvor z temnot

Level 26: Netvor z temnot Originální název: Level 26: Dark Origins

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2782-5

Knižní klub (2010) 978-80-242-2782-5 400

První DIGIROMÁN – multimediální zážitek nového typu – kniha doplněná o krátké hrané filmy a bonusové materiály na internetové stránce www.level26.com.

Ti, kdo se zabývají bojem proti zločinu, dobře vědí, že každého vraha lze zařadit do některé z pětadvaceti kategorií podle míry spáchaného zla – od naivků prvního stupně, označených level 1, kteří zkrátka jen využijí náhodné příležitosti, až po metodické pachatele promyšlených, surových vražd provedených zvlášť bestiálním způsobem, kteří se uvelebili na dvacátém pátém stupni tohoto žebříčku.
Co ovšem neví téměř nikdo – s výjimkou elitní bezejmenné vyšetřovací skupiny ustanovené k dopadení nejnebezpečnějších vrahů světa, této skupiny mužů a žen, kteří nefigurují v žádném oficiálním seznamu –, je fakt, že právě v této době vznikají přesnější obrysy ještě jedné další kategorie vrahů. Do této třídy patří jediný muž.

Jeho cíle: Kdokoli
Jeho metody: Ničím neomezené
Jeho přezdívka: Skřípal
Jeho klasifikace: LEVEL 26

Čtěte knihu.
Sledujte videa na webové stránce.
Poznejte novou úroveň hrůzy!

Anthony E. Zuiker ve spolupráci s Duanem Swierczynským vytvořili celosvětovou novinku – multimediální digi-thriller, knihu propojenou zároveň s webovou stránkou www.level26.com, na níž jsou umístěny takzvané „cyberbridges“ – krátké filmové sekvence (včetně hraných) doplňující či posunující děj knihy –, jež se spustí poté, co se čtenář zaloguje a zadá heslo uvedené v knize.

Level 26: Netvor z temnot je první částí z plánované třídílné série.

Anthony E. Zuiker Anthony E. Zuiker
*17.08.1968

Duane Swierczynski Duane Swierczynski
*22.02.1972

Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 21:26
Anthony E. Zuiker je známý především díky svým projektům jako Kriminálka Miami a Kriminálka Las Vegas, které se nám dostaly do podvědomí díky neobvyklým případům a skvěle odvedené práci hereckého týmu. Autor Levelu 26, který označuje knihu jako svůj nový projekt a také první digi-román.

Je pravda, že kniha je sama o sobě působivá, ale jestli bych se podívala i na videa? Nevím, protože styl jakým to bylo napsáno, mi stačil sám o sobě a nemohla jsem se donutit podívat se na krátké ukázky z knihy. A že už jsem četla a viděla hodně detektivek, hororů, a psychothrillerů.

Není to samo o sobě děsivé, ale děsivé jsou ty představy, které prožívá netvor a hlavní postava Steve Dark. Jsou to věci, na které bych si nevzpomněla ani já sama, a jestli bych je pustila na televizní plátno? Těžká otázka, ale jedno vím jistě, bylo by tam hodně cenzury.

Jestli tam byla nějaká jemnost nebo nějaký protějšek, který by vyvážil mysl netvora? Ne, autor se opravdu zajímal čistě o profesionalitu na úrovni práce policejních úředníků. Žádná romantika, čistě vražda, krev, mučení, sex, vyhrožování, etc…
Lalaine
  20. 6. 2012, 20:16
Kniha se mi velice líbila kvůli krátkým cybermostům.
Jediná nevýhoda ale je, že s knihou nemůžete existovat bez připojení na internet. Někomu to ovšem nevadí, když nějaké to video oželí, mně tedy vždy přišlo důležité video vidět. Takže kniha není vhodná na cestování a na dovolenou. :D
Melindaaaa
  23. 8. 2012, 19:42
Od této knihy jsem měla poměrně velká očekávání a v podstatě ta očekávání naplnila. Kyber mosty jsou zajímavý nápad, ale upřímně pro mě bylo spíše rušivé najednou přestat číst a jít se kouknout na video. Tak jsem si poctivě vypisovala hesla a vždy se pak koukla na několik videí najednou. Takže nakonec účel dokreslení příběhu splnily. Pro mě čtení sice znamená, že si sama představím, jak hrdinové vypadají a ne, že mi někdo vnutí představu o hlavním hrdinovi, ale nesporně je to zajímavý a originální koncept. Hnedka jsem začala číst i druhý díl, protože Steve Dark je sympaťák a autorům vyprávění příběhu tohoto detektiva jde opravdu poutavě :)
Ruxandra
  14. 10. 2011, 11:14
Pravděpodobně jsem od této knihy měla moc velká očekávání. Víc než spojení s internetovými videi mě k ní ale přilákal tvůrce kriminálek CSI, které jsem ze začátku jejich vysílání sledovala. Ale upřímně řečeno, kam se na ně kniha hrabe... Kyber mosty jsou sice hezký nápad, ale musím se přiznat, že mě osobně spíše rušily. Označila bych to jako béčkovou, možná i céčkovou, detektivku. Jestli přečtu i druhý díl, to si budu muset moc rozmyslet:)
Jetelik
  18. 10. 2010, 20:37
Začátek příběhu velmi, velmi slibný, silné napětí a dobrý detektivní kontext. Bohužel skoro celou dobu dalšího čtení, jako by si nebyl autor jist kam svůj příběh nakonec směrovat. A tak v průběhu čtení přebíhá forma mezi brutálním líčením činnů Skřípala(,ale ne zas tak moc, aby to americké čtenáře příliš nešokovalo), latinskoamerickou telenovelou (těch milostných citů na tento typ literatury je přespříliš) a kriminálkou s agenty FBI (ale taky ne moc, aby vynikla individualita hlavního kladného hrdiny). Internetové telemosty pak byly zklamáním naprostým. Vůbec neprozrazovaly nic, co by z knihy nebylo patrné, ani nic moc nedokreslovaly děj. Když už by mohlo být ve videu něco zajímavého,tak to opět ,s ohledem na amerického diváka, nebylo publikováno. No a konec knihy? Strašně levné, pod úrovní autora. A konec internetový (jediné co opravdu bylo nad rámec knihy), málo uvěřitelné, moc umělé ,béčkové!
GAM3R22
  26. 9. 2010, 18:44
Jednoznačně perfektní kniha. Skvělé propojení hororu s "detektivním" tématem. Výborně hrané kyber mosty, které ještě dotvářejí hrůznou atmosféru. Tohle můžu jenom doporučit. Už se těším na další díl a nemůžu se dočkat.
Janiska
  15. 6. 2013, 14:21
Nikdy mě nelákaly detektivky, tahle byla první. SLušná, přečetla jsem ji jedním dechem. Místy mě brutální scény šokovaly, byly odporné a nechutné a možná právě surovost scén mě nutila číst dál. Dávám pět hvězd, ačkoliv jsem četla i lepší knihy, tak prostě musím :-)
optimistick
  2. 2. 2012, 9:33
Naopak já jsem doplnění příběhu formou, krátkých videí na internetu uvítala.Uznávám, že mě trochu rozčilovalo, když krátký sestřih ukazoval něco jiného nového, co přesně ani v knize nebylo. Ale bylo to originální zpestření číst tento thriller a zároveň nacházet vizuální kontakt, který nebyl čistě na vaši fantazii. Myslím, že každého dostalo, jak Skřípal lezl ven z krabice, nebo ne? Mě rozhodně ano. Nebo styl jeho bezpáteřní hadí chůze či příprava na porod s kleštěmi. Je to nové trochu průlomové, ale jestli by takto měly vypadat všechny moderní knihy, tak to radši ani chválit už nebudu :)
Auril
  18. 7. 2016, 14:38
Já mám s touto knihou ten problém, že je až absurdně nerealistická... místy se až člověk chytá za hlavu. Nicméně, nemůžu popřít, že je extrémně dobře čtivá.
Veronika Froni Ko
  31. 5. 2016, 13:41
Nenadchne, neurazí. Po prvních kapitolách vzrůstalo nadšení ze slibného příběhu, které mě postupně opouštělo a stala se z toho kniha, kterou jsem dočetla, ale chci si přečíst další díly? Ještě nevím. Videa jsem viděla asi 4 ze začátku, k dokreslení příběhu nebyly potřeba.
civrss
  2. 1. 2016, 10:19
A. E. Zuikera znám především jako scénáristu mé oblíbené CSI Las Vegas. Kniha mi byla bratrancem představena jako to: "Nejbrutálnější a nejodpornější, co jsem kdy četl." Horory a ostré knihy a filmy mám rád, proto jsem rád knihu popadl. První díl je moc dobrý, postava Skřípala orpavdu nahání strach skrze písmenka. Celé to má velmi temnou atmosféru která vás chytne a nepustí. Další dva díly už mají bohužel lehce sestupnou tendenci. Celkově je však tato "trilogie" velmi příjemným překvapením.
Reesam
  9. 5. 2013, 20:47
Knihu jsem dostala darem a už při prvním pohledu mi bylo jasné, že si ji zamiluju. Úžasný obal a nejen to. Napínavý příběh, zdrcující konec. Téměř nic neočekáváte. Také mě zaujaly cyberbridgest, jen byla maličká nevýhoda v tom, že když jste nebyli na internetu, nemohli jste se hned dozvědět nové informace.
Permonik99
  28. 8. 2012, 20:46
Skřípale, Skřípale, ty jsi nám posadil horor do úplně jiných rozměrů, grandiozní čtení, nemá slabá místa a když mě to donutí vztávat v 5 ráno, abych si rychle přečetl další stránky, něco na té knize bude, že by Skřípal se tady někdy schovával? :)
JArty
  12. 6. 2012, 21:03
Mě osobně tato kniha velmi nadchla a to i přes můj dá se říct odpor ke krminálním příběhům. Spojení kyber-mostů s příběhem umocňuje atmosféru a krom asi dvou až třech zbytečných videosekvencích jsem hltal každou minutu. Level26 se čte jedním dechem a určitě můžu doporučit pro každého, kdo hledá zas něco nového.
Markenz
  28. 5. 2011, 22:22
Ze začátku jsem si myslela že knihu ani nedočtu,nechutné popisování vražd a mučení,a jak jsem se těšila na internetové odkazy absolutně jsem neměla chuť se na ně podívat.Na konci při zlikvidování Skřípala jsem se musela už smát.Není nad detektivku od spisovatele Jeffery Deaver!!!
eddiedean
  7. 4. 2011, 11:16
Potenciál obrovský...výsledek obrovské zklamání. Čekal jsem temný triler ve stylu Sedm, ale místo toho na mě děj působil hrozivě lacině opravdu na úrovni všech těch kriminálek co dávaj v telivizi. Telemosty mě nebavili, ikdyž právě od toho jsem si sliboval nejvíc. Knížku jsem ani nedočetl což svědčí samo o sobě. Dvě hvězdy za nápad..snad se toho do budoucna ujme někdo daleko lépe.