Originální název: City of the Rats

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1170-7

Fragment (2011) 978-80-253-1170-7 128
Fragment (2004) 80-7200-922-2 128

Třetí kniha osmidílné série Deltora.

Lief, Barda a Jasmína, které spojuje jen nenávist k nepříteli, pokračují ve svém nebezpečném putování za sedmi ztracenými drahokamy Kouzelného pásu Deltory. Nenáviděný Pán Stínů může být přemožen jedině tehdy, když bude Pás opět celý.
Trojici poutníků se už podařilo najít zlatý topas a velký rubín. Kouzelná moc těchto dvou drahokamů jim dodala sílu a odvahu vydat se hledat třetí kámen. Nikdo z nich však netuší, jaké hrůzy na ně čekají v opuštěném Městě krys, kam živá duše již dlouhé roky nevstoupila.

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Tiwala
  2. 10. 2012, 21:43
Taky jeden ze slabších dílů, ve kterém se v podstatě nestane nic převratného. Příběh ale docela poutavý a příliš se u toho nenudíte.
Shax
  20. 1. 2013, 22:45
Deltora...Jedna z mých oblíbených sérií. Miluji ji. Bavilo mě s Liefem, Jasmínou a Bardou prožívat neskutečná dobrodružství a jásat nad každým poraženým zlem.
Buily09
  6. 9. 2015, 18:26
Třetí díl je kvalitně velmi podobný druhému dílu, takže trochu slabší díl z první série, ale pořád dobrý a krásně vypráví. Má světlejší i napínavější chvíle, ale někdy zase naopak nudnější, avšak během čtení u mě fungovalo trochu napětí, což je bod navíc.