Azték. Podzim Aztéků

Originální název: Aztec Autumn

Alpress - 2003
ISBN: 80-7218-943-3

Alpress (2003) 80-7218-943-3 365

3. závěrečná část barvitého románu o zániku aztécké kultury a kolonizaci Mexika španělskými dobyvateli vypráví o marném pokusu původních obyvatel o vzpouru proti vetřelcům.
Indiána Mixtliho, který Španělům podal podrobnou zprávu o aztéckém způsobu života, odsoudila inkvizice k smrti upálením. Jeho syn Tenamaxtli chce otcovu smrt pomstít. Rozhodne se žít se Španěly, naučit se jejich jazyku, způsobu života i víře, aby je mohl zasáhnout na nejcitlivějších místech. Spolu se svou dívkou pak získávají válečníky, mezi kterými jsou i ženy, a připravují povstání proti uchvatitelům. Tažení proti Španělům pokračuje po mnoho let a Tenamaxtli je v jedné z bitek těžce raněn. Před smrtí pak vypráví dceři o svém životě a marném boji proti kolonizátorům. (Založil/a: jasta)

Tyet
  5. 1. 2015, 20:17
Prvními dvěma díly jsem byla nadšená a právem jsou zařazené mezi mé nejoblíbenější knihy. S velkým očekáváním jsem přečetla díl třetí a jsem velmi zklamaná. Jde o mayovku pro dospělé. Žádný přesah, žádná hloubka, nic, co by mě donutilo k zamyšlení. Ayya!
bratr_jezek
  6. 10. 2014, 11:56
Syn známého indiána Mixtiho (Azték, Soumrak Aztéků) nekopíruje cestu svého otce. Mnohem jednodušší než přímý odpor je poznat svého nepřítele, naučit se jeho kulturu a jeho jazyk. Pak se lépe vede povstání proti němu, Jenže nové znalosti dávají i nové pohledy na věc a můžou vést i k zbytečným chybám. které dokážete pochopit až na stáří a snažíte se před nimi ochránit alespoň své děti.
Trenad
  3. 5. 2016, 23:51
Tato kniha je mnohem slabší než předchozí dvě díla Garyho Jennningse. Dějové zvraty, kterými mě dříve upoutával, jsou v této knize nudné, předvídatelné a pokud nejsou předvídatelné tak jsou absurdní a umělé. Je to sice pokračování krásné ságy o Aztécích, ale ne důstojné.