Ještě mě nezabíjej

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1393-3

Ikar (2010) 978-80-249-1393-3 304

Casey Marshallová je pohádkově bohatá dědička a spokojená manželka pohledného a milujícího Warrena. Její dokonalý svět je rozbit na kusy ve chvíli, kdy do ní plnou rychlostí narazí auto a vážně ji zraní. Casey leží v kómatu na nemocničním lůžku a postupně si uvědomuje, že sice slyší, ale nevidí, nemůže komunikovat ani se hýbat. Zmocňuje se jí neskutečný děs, že do konce života zůstane živou mrtvolou, odsouzenou k čekání na chvíli, kdy se pro své blízké stane jen věcí na obtíž. Ani někteří z jejích přátel, kteří ji navštěvují, nejsou takoví, za jaké je považovala. A od detektiva náhodně zaslechne, že její nehoda byla nejspíš dobře naplánovaným pokusem o vraždu... Casey se všemožně snaží vymanit ze svého umírání zaživa, ale během pobytu v nemocnici si nakonec musí položit otázku, zda to, co ji v blízké budoucnosti čeká, není mnohem horší než kóma. (Založil/a: jasta)

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:10
Touto knihou jsem poznala tvorbu Joy Fieldingové. Knížku jsem zhltla za dvě odpoledne a přišla na chuť napínavým příběhům, od kterých jsem se postupně dostala až k drsným thrillerům. Kniha má šťávu, svižný děj a napnutí budete až do konce.
Emmilli
  7. 12. 2014, 22:13
Joy opet nezklamala! Není to sice její top knížka alespoň podle mě ale i tak to byl skvělý příběh plný napětí beznaděje a životního příběhu jedné životem zkousene ženy. Bylo mi Casye moc lito a od začátku jsem ji fandila. Je pravda že dvě třetiny knihy nebyli až tak strhující ale posledních sto stran jsem dala na jeden zátah a to jsem pomalý čtenář. Hodnotim čtyřmi hvězdičkami protože jsem od Joy četla i lepší knížky ale i tak, bylo to skvěle čtení