Kopí osudu

Originální název: Assegai

Alpress - 2010
ISBN: 978-80-7362-805-5

Alpress (2010) 978-80-7362-805-5 440

Třináctá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Po odchodu z armády se Leon Courtney stane v Africe profesionálním lovcem divoké zvěře. Když nevyzpytatelnou divočinou provází německého velkoprůmyslníka, jehož továrny vyrábějí letouny pro armádu německého císaře, odhalí nekalé plány na oslabení britských sil. Leon dělá všechno, aby uhasil jiskru doutnajícího konfliktu, ale neohrozí ho skrytá tajemství nepřítelovy svůdné milenky. (Založil/a: jasta)

ondrasek
  1. 7. 2014, 0:00
Nádhera - touto knihou jsem i já dnes završil celou ságu rodu Courtneyů a už teď je mi líto, že to mám za sebou (jen vyjímečně čtu knihu dvakrát).
Kopí osudu nikterak nevybočuje z této skvělé série a beru ji jako jednu z nejlepších. Všechny postavy mají jasně daný charakter - jsou buď kladné nebo záporné a nikdy ne černobílé a je to prostě relax čtení - příroda, dobrodružství, romantika - co chtít víc? Bravo Wile, možná po některé z nich ještě někdy šáhnu.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 16:34
Kopí osudu je hodně povedený román, který by ani nemusel být součástí ságy. Opět spousta napětí a kouzelná africká příroda. Moc hezké čtení.
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:28
nechytl jsem úplně návaznost série, protože Leon je tak trochu druhý Sean, profesionální lovec, od kterého lze čekat hlavně safari. Jenže nečeká, že při safari s německým průmyslníkem odhalí komplot proti britským silám. Tyto špionážní vsuvky jsou spíš naškodu.
Fanda
  5. 10. 2010, 23:07
Nejraději bych dal 90%. Mám Smithe rád a tak mě tato knížka nezklamala. Drží klasický jeho standard. Nic nového se v ní ale neobjevuje. Většina jeho knížek je postavena na podobném schématu. Nicméně knížka je opět skvěle čtivá a na odreagování je to paráda. :-)