Originální název: The Shifting Sands

Fragment - 2011
ISBN: 80-7200-921-4

Fragment (2011) 80-7200-921-4 128
Fragment (2004) 80-7200-921-4 128

Čtvrtá kniha osmidílné série Deltora.

Pán stínů, který nechal ukrást sedm drahokamů Kouzelného pásu, vpadl do Deltory a zotročil její lid. Lief, Barda a Jasmína jsou odhodláni zbavit zemi tohoto tyrana, a proto pokračují v nebezpečné cestě za ztracenými kameny, ukrytými ve vzdálených, děsivých koutech království.
Už se jim podařilo nalézt tři z nich. Teď musejí hledat čtvrtý, ukrytý ve vyprahlé pustině, kterou žárlivě střeží tajemný strážce. V nekonečné Poušti zkázy je čeká odloučení, zmatek a zvláštní, strašliví nepřátelé.

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Buily09
  6. 9. 2015, 18:29
Čtvrtý díl je o něco horší než předešlé první díly, protože mi přišlo, že půlka knihy povídá o ničem. Není ani moc napínavá, avšak svoje kouzlo vyprávění pořád funguje, takže to není špatný díl, ale u mě patří k horším dílům v první sérii.