Očistné plameny

Očistné plameny Originální název: S’immoler à 20 ans

Alpress - 2008
ISBN: 978-80-7362-585-6

Alpress (2008) 978-80-7362-585-6 206

Mladou dívku Sabze polila tchýně benzínem, zatímco manžel jí držel ruce, aby se nemohla bránit. Mansuře rozkázal manžel, aby se upálila, a ona ho poslechla. Malalaiu svedl právník, aby smyla hanbu, rozhodla se zemřít. To je jen zlomek skutečných příběhů, které se den co den dějí v Afghánistánu. Taliban sice padl, ale ženy stále chodí zahalené, jsou oběťmi znásilňování, legalizovaných vražd, únosů a nucených sňatků. Ponížené, zoufalé a bez vyhlídek na lepší život často volí smrt ještě na prahu dospělosti. Krabička zápalek a hořlavina se najde i v tom nejchudším stavení. V Afghánistánu se od roku 2002 rychle šíří fenomén sebeupálení. (Založil/a: Galeana)

Ducii
  7. 10. 2015, 19:22
Důležité svědectví. Hned jsem koukala na webovky, zdá se, že vše stále funguje a Marie džon je pořád u toho. Ty fotky jsou hrozné. Dala bych pět hvězd za příběh, ale trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo - který příběh navazuje na čí atd. Chtělo to trochu lépe uspořádat knihu a vůbec bych se nezlobila, kdyby tam bylo těch příběhů více.
Muficek01
  25. 2. 2013, 18:16
V knize je několik příběhů žen, které jejich život dohnal až sebeupálení... v každé domácnosti je benzín a zápalka... všechny příběhy jsou smutné, ale o to hůř, že jsou skutečné...