Vyvraždění rodiny Greenů

Vyvraždění rodiny Greenů Originální název: The Greene Murder Case

Melantrich - 1990
ISBN: 80-7023-031-2

Melantrich (1990) 80-7023-031-2 272

Tento příběh vypráví právní zástupce a přítel Phila Vancea, Van Dine, dívá se jeho očima a myslí i jedná jako on, je to rafinovaný vypravěč a zároveň šifra pro autora, který se potřeboval skrýt. Popisuje příběh pátrání po pachateli mnohonásobné vraždy, k níž dojde ve starém newyorském sídle milionáře Tobiase Greena, který zemřel a ve své podivínské závěti nařídil dědicům, že po pětadvacet let musí dům zůstat v původním stavu a všichni členové jeho rodiny tam musí po stejnou dobu rovněž žít, jinak ztrácejí nárok na velké jmění, které odkázal. Obyvatelé však žijí v nenávisti a neskrývaném nepřátelství. (Založil/a: Renyem)

Venceslao90
  17. 11. 2012, 22:44
Příjemná oddychovka. Závěrečné rozuzlení pro mě sice nebylo tak moc překvapivé (měl jsem podezření), ale celý zločin byl vystavěn velmi dobře a bez děravých míst. Ke konci to bylo opravdu napínavé. Kvalitní detektivka ;)
Patolog
  29. 7. 2013, 18:15
Výborná detektivka. Podezření kdo je vrah jsem měla už od začátku. Avšak závěrečné rozuzlení je velice nápadité (od knihy jsem se nemohla odtrhnout). Nejvíce mě zaujal dokonale vystavěný děj a propracovanost každého detailu u všech vražd.
Noctua
  13. 11. 2013, 12:50
Výborná detektivka. Navzdory poměrně velkému počtu mrtvol zde není nic nevkusného a krvavého. Naopak je zde hodně dobře vymyšlených propletenců a odboček, které dělají děj napínavý až do poslední stránky. Nepřítelem není nic nadpřirozeného, jen brilantní intelekt a vytrvalost zločince. Řekla bych, že se jedná o takový starý dobrý detektivní majstrštyk.
IvKa785
  25. 11. 2011, 10:57
Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek, ze kterých mrazí. Přesto Van Dine komentuje dění s nadhledem a vtipem.