Milenky a hříšníci

Milenky a hříšníci Originální název: Milenky a hříšníci

Víkend - 2010
ISBN: 978-80-7222-692-4

Víkend (2010) 978-80-7222-692-4 304

Zatímco Ivana, dvaačtyřicetiletá učitelka češtiny, má skvělého manžela, tři dospívající děti, psa, kočku a rozsáhlé (a někdy hodně únavné) příbuzenstvo z manželovy strany - a také skoro nesplnitelný sen: mít aspoň pár dní sama pro sebe, prožít je v klidu, nejlépe v poloze ležmo, spát, číst si a o nic a nikoho se nemuset starat, Klára, osmadvacetiletá, štíhlá, krásná, svobodná a sexy, tráví většinu večerů i víkendů sama, pouze se svou sedmiletou dcerkou v bytě, kde je tak strašně ticho a prázdno. Netouží po dalším zklamání podobném tomu, jakého se jí dostalo od Klárčina otce (a na kterém je stále jaksi citově závislá). Ivana s Klárou nemají nic společného, vlastně se ani neznají, každá žije svým životem - a tak by to asi zůstalo napořád, kdyby se Klára neseznámila s Viktorem a neukázalo se, že přece jen něco společného mají: Ivanina manžela.30

dalimoni
  15. 12. 2012, 23:59
Čtivé, vtipné dialogy, klasické situace, které prožívají tisíce lidí (myslím tím ty rodinné trampoty s dětmi a příbuznými), k tomu příběh nevěry a plno sexu k tomu. Má první kniha od této autorky, i když vím, že píše hlavně pro ženy, tak se mi kniha líbila i když jsem opačného pohlaví :-). Taková pohodovka na dva večery.
Plue
  16. 9. 2016, 12:41
Super oddechovka zaměřující se spíše na starší čtenářky. Při čtení jsem se i zasmála! Líbilo se mi, že kniha byla napsaná z pohledu dvou žen, které stály "proti sobě" každá na jiném konci. Román byl čtivý, ne naivní a moc mě potěšil konec.
bobos
  24. 7. 2011, 12:14
Čtivá knížka, kterou jem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, abych se už už dočetla, jak to všechno dopadne. Navíc mě utvrdila v mém názoru na manželskou nevěru:-D
Silencia
  28. 11. 2013, 22:13
Tahle knížka se mi líbila spíš víc než míň. Jedna hrdinka super, druhá blbka. A dopadlo to tak jak mělo. Musím říct, že přehnaný happy-end nebo životní zlom, by asi akorát zkazil dojem z knížky. Tohle bylo přesně to, co to mělo být. Pořád se mi ale líbí víc knížky o mladších hrdinkách.
hannah2000
  12. 7. 2012, 19:29
První knížka od Lanczové se staršími hrdinkami "Manželky, .., zoufalky" se mi líbila víc. Tahle mi až tak oddychová nepřišla. Nějak mi bere iluze o tom, že existují i skoro dokonalí manželé - jednoduše žádnému se nedá věřit. Jinak musím nechat, že spousta situací z knihy je reálných. Ale určitě doporučuji ke čtení - asi bude každý na tuhle knížku pohlížet jinak, podle toho v jaké se nachází životní situaci.