Jeskyně strachu

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Fragment - 2006
ISBN: 80-253-0291-1

Fragment (2006) 80-253-0291-1 144

První kniha třídílné série Deltora II.

Dobrodružství v zemi nestvůr a kouzel pokračuje!
Krutovláda Pána stínů nad Deltorou skončila. On a jeho nestvůry se museli stáhnout zpátky za hory. Ale tisíce Deltoranů jsou stále zotročeny v Zemi stínů, v nepřítelově vlastním děsivém a tajemném panství.
Aby je mohli zachránit, musejí Lief, Barda a Jasmína, hrdinové putování za Kouzelným pásem Deltory, najít zbraň, která by byla dost mocná, aby s její pomocí mohli bojovat s kouzly Pána stínů na jeho vlastním území.
Jedinou věcí, které se podle legendy Pán stínů kdy bál, je pověstná Pirranská píšťala. Ale existuje ještě tato tajemná Píšťala? A pokud ano, jakým nebezpečím budou muset společníci čelit, aby ji našli?

Pro čtenáře od 14 let.

Veve721
  10. 2. 2016, 19:04
Koupila jsem si to ještě jako dítě a skvěle se mi to četlo. Možná je to pro děti trooošičku strašidelnější, ale rozhodně chytlavé. Jenom na můj vkus trochu moc krátké. Člověk se ani nerozkouká a už je konec. Radši bych všechny tři díly spojila do jednoho. Rozhodně bych potom přidala hvězdičku. ;)