Prostá pravda

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0834-2

Ikar (2007) 978-80-249-0834-2 463

Pensylvánské městečko Paradise je oázou klidu a míru - dokud ve stodole jednoho farmáře není nalezeno mrtvé novorozeně. A dojde k ještě překvapivějšímu vývoji. Ukáže se, že matkou dítěte je osmnáctiletá Katie Fisherová, neprovdaná dívka ze sekty Amišů, velmi striktní protestantské církve, jejíž členové dodržují pravidla tzv. prostého života. Oblékají se jako v 19. století, nepoužívají auta ani elektřinu a odmítají středoškolské vzdělání. Aby měla zbožná amišská dívka nemanželské dítě, a navíc ho zavraždila, je téměř vyloučené, ale proti Katii existují velice pádné důkazy. Obhajoby se ujme cynická, zatrpklá advokátka Ellie, která je s obviněnou vzdáleně příbuzná. Když se snaží dopátrat pravdy, musí nějaký čas s Amiši žít. Jde nejen o strhující soudní drama, ale především o velmi zajímavý průhled do života Amišů, zásadní otázky rodinného života a generačních rozdílů.

niknikita
  26. 5. 2016, 13:38
Opět další skvělá kniha od mojí oblíbené autorky a opět nevšední námět, kdy se podíváme do života Amišů, prostřednictvím napínavého příběhu. Na kvalitě neubere ani občasné zdlouhavé jednání v soudní síni, které mne osobně moc nebavilo.
Jahůdka79
  3. 6. 2016, 17:22
Knížky od Jodi se čtou tak dobře a lehce.Opět kniha kde se čtenář zamyslí,že různí lidé žijí odlišně,než většina nás.Krásný příběh.
Kyselina19
  24. 10. 2016, 13:37
Pro mě docela čtivá kniha,která mimo jiné osvětlila můj pohled na dosud zcela neznámé Amiše.Koncem jsem překvapená nebyla,odtušila jsem to v průběhu knihy.Druhá kniha,kterou jsem od této autorky četla a ráda v tom budu pokračovat.