Scarpettová

Scarpettová Originální název: Scarpetta

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2727-6

Knižní klub (2010) 978-80-242-2727-6 472

Kay Scarpettová opustila soukromou forenzní patologickou praxi v Charlestonu a odjela do New Yorku, protože ji místní policie požádala, aby vyšetřila jednoho zraněného pacienta na psychiatrickém vězeňském oddělení v nemocnici Bellevue. Spoutaný Oscar Bane si vymohl osobně ji. Sotva se ho dotkne, začne Bane mluvit – a Scarpettová vyslechne jeden z nejbizarnějších příběhů, s jakým se kdy setkala. Ke zraněním přišel Bane v den vraždy – tu však podle všeho nespáchal. Scarpettová je na pochybách: Má co do činění s šílencem, který je na ni fixovaný? Anebo je jeho paranoidní historka pravdivá a skutečně ho sleduje pravý vrah? Jisté je pouze to, že někdo mučil a pak zabil mladou ženu – a brzy následují další úmrtí. Ať má tyto vraždy na svědomí kdokoli, ví na minutu přesně, kde se cíle jeho zločinů právě nacházejí. Vše ostatní jsou však pouhé dohady: Je to jeden člověk? Má v tom prsty vláda? A spojuje oběti vůbec něco? Společně s manželem Bentonen Wesleym, soudním psychiatrem, a neteří Lucy, která si nedávno založila vlastní firmu na forenzní zkoumání počítačů a počítačových sítí, se Scarpettová tentokrát pouští do kyberprostoru i možná až příliš živých ulic města za odhalením zprvu nevysvětlitelné a poté o to děsivější pravdy.

Pend
  21. 6. 2014, 8:53
Scarpettová opět na scéně. A opět se znovu řeší dávné i nedávné prohřešky (Marino, Lucy)...Kdo nečetl předcházející díly, bude poněkud zmaten. Autorka opět vykrádá sama sebe. Pořád je to ale napínavý krimi thriller.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:08
Knížka je určitě zajímavá, ale je tam mnoho počítačové terminologie, ve které jsem se dost ztrácela. Také slovo "forenzní", které se na každé stránce opakuje opravdu v hojném počtu, mi už chvílemi bylo dost proti srsti. Nedávno jsem si pořídila knihu Za řekou Styx, tak uvidím, jak mě osloví.
Seiers
  5. 10. 2016, 19:12
Zajímavá detektivka s řadou odborných výrazů. Forenzní terminologie mi nedělá problém a ani IT výrazy mi nejsou cizí; koneckonců je to můj chléb. Ale snad právě proto se nedivím zaskočeným čtenářům, na které to bylo "trochu moc". Jestli půjde Cornwellová i nadále touto cestou, bude mít možná časem problém. Detektivky psané hlavně pro ajťáky a soudní lékaře masivní prodeje nezaručí. A aby nakonec neslyšela slavnou větu z jednoho českého filmu: "A aku řeču jste terazky hovorili?"