Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Scarpettová

77%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Scarpettová Originální název: Scarpetta

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2727-6
Počet stránek: 472
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 24x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2010) 978-80-242-2727-6 472

Kay Scarpettová opustila soukromou forenzní patologickou praxi v Charlestonu a odjela do New Yorku, protože ji místní policie požádala, aby vyšetřila jednoho zraněného pacienta na psychiatrickém vězeňském oddělení v nemocnici Bellevue. Spoutaný Oscar Bane si vymohl osobně ji. Sotva se ho dotkne, začne Bane mluvit – a Scarpettová vyslechne jeden z nejbizarnějších příběhů, s jakým se kdy setkala. Ke zraněním přišel Bane v den vraždy – tu však podle všeho nespáchal. Scarpettová je na pochybách: Má co do činění s šílencem, který je na ni fixovaný? Anebo je jeho paranoidní historka pravdivá a skutečně ho sleduje pravý vrah? Jisté je pouze to, že někdo mučil a pak zabil mladou ženu – a brzy následují další úmrtí. Ať má tyto vraždy na svědomí kdokoli, ví na minutu přesně, kde se cíle jeho zločinů právě nacházejí. Vše ostatní jsou však pouhé dohady: Je to jeden člověk? Má v tom prsty vláda? A spojuje oběti vůbec něco? Společně s manželem Bentonen Wesleym, soudním psychiatrem, a neteří Lucy, která si nedávno založila vlastní firmu na forenzní zkoumání počítačů a počítačových sítí, se Scarpettová tentokrát pouští do kyberprostoru i možná až příliš živých ulic města za odhalením zprvu nevysvětlitelné a poté o to děsivější pravdy.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pend
60% 60% 60% 60% 60%
  21. 6. 2014, 8:53
Scarpettová opět na scéně. A opět se znovu řeší dávné i nedávné prohřešky (Marino, Lucy)...Kdo nečetl předcházející díly, bude poněkud zmaten. Autorka opět vykrádá sama sebe. Pořád je to ale napínavý krimi thriller.
Šárka Knihomolka
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 4. 2016, 19:08
Knížka je určitě zajímavá, ale je tam mnoho počítačové terminologie, ve které jsem se dost ztrácela. Také slovo "forenzní", které se na každé stránce opakuje opravdu v hojném počtu, mi už chvílemi bylo dost proti srsti. Nedávno jsem si pořídila knihu Za řekou Styx, tak uvidím, jak mě osloví.
Seiers
60% 60% 60% 60% 60%
  5. 10. 2016, 19:12
Zajímavá detektivka s řadou odborných výrazů. Forenzní terminologie mi nedělá problém a ani IT výrazy mi nejsou cizí; koneckonců je to můj chléb. Ale snad právě proto se nedivím zaskočeným čtenářům, na které to bylo "trochu moc". Jestli půjde Cornwellová i nadále touto cestou, bude mít možná časem problém. Detektivky psané hlavně pro ajťáky a soudní lékaře masivní prodeje nezaručí. A aby nakonec neslyšela slavnou větu z jednoho českého filmu: "A aku řeču jste terazky hovorili?"