Predátor

Predátor Originální název: Predator

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1900-4

Knižní klub (2007) 978-80-242-1900-4 365

V dalším ze svých vzrušujících příběhů tentokrát soudní patoložka Kay Scarpettová spolupracuje s Národní forenzní akademií na Floridě. Rozplétá nejpodivnější případ, jaký kdy zažila, setkává se nejen s velmi neobvyklými fyzickými důkazy, ale také se znepokojivými náznaky, které ukazují, že přímo uvnitř Akademie působí vychytralý a zákeřný sabotér. Společně se svým týmem Scarpettová postupně odhaluje souvislosti mezi několika hrůznými zločiny a pravděpodobnými pachateli. Na Floridě vyšetřuje záhadné zmizení čtyř osob, které kdosi unesl z jejich poklidného domova. Vzápětí její kolega Marino nedaleko objeví brutálně zavražděnou stařenu. Zatímco uvězněný psychopat - a současně pokusný subjekt v rámci speciální výzkumné studie nazvané Predátor - Scarpettovou provokuje doznáními, která můžou být smyšlená, ale také pravdivá, počet úchylných vrahů pobíhajících na svobodě jako by neustále narůstal. Jde o náhodu, nebo jsou jednotlivé události vzájemně propojené? A dokáže moderní výzkum lidského mozku prozradit něco o metodách stále unikajícího psychopata?

lensha95
  18. 11. 2011, 22:12
Už jsem jeden komentář psala, ale nějak se to neodeslalo, takže znova.
Ze začátku mi hodně vadilo, že je knížka v přítomném čase, ale jak jsem se do toho "zažrala", tak jsem to tak nějak přestala vnímat. Rozuzlení mě celkem překvapilo, už od začátku mi bylo jasné, že všechno spolu bude souviset, ale v žádném případě by mě nenapadlo kdo je vrah. V životě jsem neslyšela o chorobě o které se mluvilo na konci knihy(u vraha), už jsem zapomněla jak se to jmenuje. Zvláštní bylo to se změnou hlasu. Určitě si od Cornwell přečtu další knihy.
Bůh je žena a její IQ je 150.
Pend
  22. 9. 2013, 9:55
Jeden ze slabších dílů celé série. Hodně se povídá, celý děj a hlavně závěr je poněkud chaotický. Do toho ještě přidejte prolomení supertajného bezpečnostního protokolu kvůli blbosti jedné z hlavních postav.
Scathach
  13. 2. 2013, 10:37
Celkově se mi kniha líbila, ale přesto k ní mám nějaké výtky. Nelíbil se mi přítomný čas v ději; ano někdy se to může hodit, ale přišlo mi, že tady se moc nehodil a ze začátku to byl příšerný nezvyk. Vrah měl opravdu "bohatou" osobnost, nikdy bych neřekla, že to může být někdo takový... Určitě byly zajímavé některé diagnózy pacientů, také rozbory patologie trochu podrobně, ale stejně to všechno na pět hvězdiček nestačilo. Jinak zajímavá zkušenost.
jarin58
  6. 12. 2012, 8:00
Tady mi chvíli trvalo než jsem se dostal do děje.Pak mne zaujal a finále bylo zajímavé.Podle mne lepší kniha než jsem četl jako první/V ohrožení/