Postmortem

Postmortem Originální název: Postmortem

Ikar - 1998
ISBN: 80-7202-232-6

Ikar (1998) 80-7202-232-6 249

Kniha je příběhem soudní patoložky, která se při své práci setká s případem série brutálních sexuálních vražd. Snaží se pomoci při pátrání po pachateli, musí se ale zároveň vypořádávat s problémy ve svém citovém životě, s nepřátelstvím některých spolupracovníků a se snahami o zničení její profesionální kariéry. Když se přiblíží k odhalení pachatele, hrozí jí reálné nebezpečí, že se sama stane vrahovou další obětí.

Pend
  12. 11. 2013, 21:35
První kniha s Kay Scarpettovou. Možná jsem udělal chybu, že jsem ji přečetl až nyní a měl jsem přehnaná očekávání. Přitom v ní je vše, co jsem chtěl: Kay je čerstvě rozvedená, pro řadu vlivných mužů v Richmondu dostatečně atraktivní, Bentona sotva zná, Lucy je 10 let, ale už se projevuje její vysoké IQ.
Ale ve srovnání s prvnímí dily Connellyho, Rankina nebo McDermidové to prostě není taková pecka. Je vidět, že spisovatelka ještě nebyla tolik vypsaná.
Samozřejmě v rámci žánru je to nadprůměr, ale nejlepší díl série to není. Na druhou stranu ani nejhorší.