Příčina smrti

Příčina smrti Originální název: All That Remains

Ikar - 1999
ISBN: 80-7202-574-0

Ikar (1999) 80-7202-574-0 286

Už jsou to téměř tři roky, co se v okolí Richmondu začaly ztrácet mladé milenecké dvojice – jejich těla byla objevena až po několika týdnech, hluboko v lesích, a skončila na pitevním stole doktorky Kay Scarpettové – ta však nedokáže určit, jak tito lidé zemřeli. Čtvrtý nevyřešený případ mění celou situaci v noční můru – stejným způsobem právě zmizela i Debora Harveyová, dcera vysoce postavené a všeobecně známé osobnosti. Pat Harveyová je ochotná udělat cokoli, aby dceru zachránila, a když se jí to nedaří, obviní Kay z neschopnosti a vystaví ji útokům médií. Navíc Kay s postupem času zjišťuje, že jí členové vyšetřovacího týmu lžou a podsouvají jí falešné stopy. Nezbude jí než pustit se do pátrání na vlastní pěst…

Pend
  22. 2. 2013, 20:16
Moje první setkání s Cornwellovou a dopadlo velice dobře. Hlavní hrdinka je sympatická, zarputilá. A chová se lidsky. Samotný závěr je docela překvapivě a zajímavě vyřešen.
maurarita
  18. 9. 2016, 12:19
Další zajímavá detektivka od této autorky . Opět nechybí spousta napětí , zajímavých zvratů .
Ra-Amon
  7. 11. 2012, 17:47
Zatím nejlepší knížka,co jsem četl od této autorky. Kniha čtenáře vtáhne hned od počátku a až poslední stránky odkryjí pachatele. Tak nějak si představuji detektivku, ne nějaké přehnaná a zároveň není nudná.
andrii
  22. 7. 2013, 11:18
Napínavé s každou další stránkou, vypointované, rafinovaný pachatel i modus operandi. Lze jen doporučit.
CheG
  14. 11. 2011, 13:24
Všem milovníkům detektivek vřele doporučuji. Je to má první přečtená kniha od Cornwellové a myslím, že ne poslední. V žánru detektivek určitě nadprůměr. Před touhle knihou jsem četl detektivku Schůzka v Paříži od Harlana Cobena, a to se snad ani nedá srovnávat, Cornwellová je nejmíň tisíckrát lepší...Chybí už jen nějaké poselství vyššího principu, to v knize určitě nehledejte, je to ale asi jediná věc, která Cornwellovou odlišuje třeba od Milénia Stiega Larssona...Nebýt toho, jinak by se mu mohla směle rovnat...