Mrtvá beze jména

Mrtvá beze jména Originální název: From Potter's Field

Knižní klub
ISBN: 80-7202-855-3

Knižní klub 80-7202-855-3 341

Vánoce, svátky klidu a míru. A do nich... strach! Ve vzduchu se vznáší podivný opar těžkého zločinu. Mnohonásobný, mimořádně brutální vrah Temple Brooks Gault znovu zaútočil. Obětí je mladá žena, jejíž zohyzděné tělo bylo nalezeno v zapadlém koutě zasněženého newyorského Central Parku. Rukopis vraha nenechává zasvěcené na pochybách, že jde o další ze série zločinů muže, který zabíjí nejen pro zvrácené ukojení sadistických pudů, ale usiluje o mnohem více. Stále troufalejší a okázalejší demonstrace vlastní převahy nad vším a všemi, provokativní sebevědomí a nezvladatelné nutkání předvést se světu - a zejména soudní patoložce Kay Scarpettové - znásobují Gaultovu touhu volit ještě drastičtější a brutálnější prostředky k fyzické likvidaci všech, o jejichž smrti, ať promyšleně či spontánně, rozhodne.
Scarpettová nepochybuje, kdo je na řadě nyní. Je pouze otázkou času, kdy psychický teror rafinovaného zločince vyústí v další smrt nevinného člověka. Karty jsou rozdány a cestující podzemní dráhy netuší, co se v jejich bezprostřední blízkosti odehrává.

Pend
  16. 7. 2016, 20:04
6. kniha s Kay Scarpettovou se celá točí kolem Gaulta. Při hledání identity zavražděné mladé ženy vycházejí najevo zajímavé informace z jeho minulosti. Trochu mi vadilo poněkud nevyvážené chování pachatele, ale nechci spoilerovat. Jinak je to druhá kniha, u které jsem narazil z důvodu, že sérii se mi nepodařilo číst chronologicky, a tudíž vím, kdo je vrah a kdo mu pomáhá a jak to bude dál. Na druhou stranu je hlavní hrdinka téměř permanentně pod tlakem a je to napínavé až do samého konce.