Moucha

Moucha Originální název: Blow Fly

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1545-4

Knižní klub (2005) 80-242-1545-4 412

Kay Scarpettová se vrací. Začala nový život. Odešla z virginského úřadu lékařské vyšetřovatelky, přestěhovala se na slunnou Floridu a začala působit jako soukromá poradkyně v oboru soudního lékařství. Dokonce si i pořídila psa, ale poklidný život v soukromí stále nepřichází. Scarpettová se pořád nedokáže vyrovnat s Bentonovou ztrátou ani s Vlkodlakovým útokem.
Jednoho dne jí zavolá koroner z Baton Rouge kvůli jakémusi nevyřešenému případu zavražděné ženy. Scarpettová je ochotna mu pomoci; ví, že v Baton Rouge dochází k podivným zmizením mladých žen, která zůstávají nevyřešena, a že by tato vražda mohla s dalšími případy souviset. Jenže jí zatím nedochází, jak moc spolu vše souvisí doopravdy. Netuší, že se zase jednou ocitne v boji proti svému dávnému nepříteli Jayi Talleymu, Vlkodlakovu bratrovi.
A Scarpettová nemá tušení ještě o jednom tajemství, které ovšem trápí jak její neteř Lucy, tak starého kamaráda Marina. Tajemství, jehož odhalení jí způsobí šok.

Pend
  9. 10. 2013, 20:36
Určitě jeden z lepších dílů série. Pro ty, kdo nečetli předcházející díly, může být úvod šokující, postupně se ale vyjasnňuje. Na druhou stranu ten konec mi přišel trochu odbytý a možná až příliš rychle vyřešený.
maurarita
  25. 7. 2015, 11:07
Další úžasná detektivka kde nechybí nevyřešené případy zmizelých mladých dívek . Knihou se line silný příběh s nečekaným koncem.
Majkynka
  24. 10. 2013, 8:39
Opět další super kniha od této spisovatelky.Jen mě mrzí že ty knížky čtu dost na přeskáčku a ne po sobě,ale naštěstí to v knihách dost připomíná.Trošku mě akorát mrzí konec byl moc rychle ukončenej.