Černý oběžník

Černý oběžník Originální název: Black Notice

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1353-2

Knižní klub (2005) 80-242-1353-2 398

Další z příběhů slavné americké autorky opět přivádí na scénu Kay Scarpettovou. Šarmantní soudní patoložka se začíná vzpamatovávat z tragických událostí ve svém okolí a věnovat se více své práci; její nový případ tedy může znamenat i povzbuzení. Jenomže nebude vůbec jednoduchý. Ve skladišti v přístavu byla nalezena mrtvola muže. A na ní divné chlupy. A nápis: Šťastnou cestu, vlkodlaku. Zdá se, že není možné jasně určit příčinu smrti, natož pak oběť identifikovat. Tím ovšem problémy zdaleka nekončí. Ve vedení policejního oddělení se totiž mezitím ocitla velmi ambiciózní zástupkyně velitele, která si s sebou přivedla vlastní tým. Detektiv Marino, Kayin přítel a pravidelný spolupracovník, je odstaven. Její neteř byla postřelena v akci. A v úřadě proti ní někdo útočí, dokonce se ji pokouší očerňovat i na ministerstvu. Vše vrcholí, když se k ní někdo opakovaně pokusí vloupat. Teprve postupně přichází Kay na to, že všechny tyto události spolu až příliš souvisejí. Vyřeší tajemnou vraždu? Ubrání se proti útokům ve svém úřadě? A dokáže konečně překonat svůj smutek?

Pend
  12. 4. 2014, 7:35
Tohle je první kniha celé série, kdy jsem narazil. Scarpettovou je prostě nutné číst chronologicky, jinak budete vědět, kdo je pachatelem a kdo mu pomáhá, což se mi právě stalo. Stejně jako další soukromý život Kay včetně jejích přátel. Jinak samozřejmě spokojenost a jdu na další díly.
maurarita
  25. 7. 2015, 11:04
Velice napínavá detektivka, která má velmi propracovanou atmosféru nechybí mrazivá atmosféra velká dávka napětí