Klub vášnivých botomanek

Originální název: Shoe Addicts Anonymous

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0296-3

Argo (2010) 978-80-257-0296-3 296

Tři mladé ženy propadly závislosti na botách. Touha koupit si boty je tak velká, že nedokážou odolat, utratí za ně všechny peníze, riskují svoji pověst - ale ty boty musí mít. Nakonec se kvůli své botománii zadluží, a tehdy skutečně nezbývá než situaci řešit. Lornu napadne dát na internet inzerát pro "botové feťačky" a každé úterý se pak schází skupina tří žen, které spojuje tato vášeň. Přichází Sandra, která bojuje s agorafobií a vydělává si po telefonu na "horké lince" a Helene, manželka bohatého politika. Podmínkou členství v tomto "klubu" je stejná velikost bot, aby si mohly obuv vyměňovat. Postupně však zjišťují, že je nespojuje jen botová závislost. Úterní schůzky přinášejí víc: vzniká mezi nimi přátelství, a tak jejich pravidelná setkání začnou plnit hlubší roli. Svěřují se vzájemně se svými problémy, odkrývají tajemství svého života.

Beth Harbison Beth Harbison
*??.??.1966

Lenitschka
  19. 4. 2011, 12:14
Knížku jsem si koupila jako oddechovku a nic moc si od ní neslibovala. O to více mě potěšila. Samozřejmě v ní nelze hledat nějaké hluboké myšlenky, je to ale prima počtení na volný večer. Příběh má spád, je i zápletka. Všechny postavy jsou milé :-)