Dračí hnízdo

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Fragment - 2007
ISBN: 978-80-253-0397-9

Fragment (2007) 978-80-253-0397-9 168

První kniha čtyřdílné série Deltora III.

Krutého Pána stínů se sice podařilo vyhnat z Deltory, ale v zemi stále panuje hlad a bída a rozmáhají se zde strašlivé nestvůry. Zatímco strádající lid slábne, Lief, Jasmína a Barda objeví hrozivé tajemství. Nepřítel po sobě v zemi zanechal zárodky smrti. Čtyři odporná začarovaná stvoření zvaná Čtyři sestry se skrývají na odlehlých místech země. Pomalu, ale jistě zabíjejí Deltoru, zatímco Pán stínů s radostí očekává svůj vítězný návrat.
Společníci musejí najít smrtící Sestry a zničit je. Vodítkem jim je pouze útržek starodávné mapy. A jejich jediná naděje na pomoc spočívá v sedmi neuvěřitelných spojencích - posledních deltorských dracích.

Pro čtenáře od 14 let.

Antonín
  3. 10. 2015, 16:13
Tak jsem se dobelhal k třetí sérii. Potřeboval jsem nějakou odreagovačku a Deltora samozřejmě nezklamala. První kniha ze třetí série začala a zkončila velmi slibně. Určitě budu pokračovat dále. Děj je lehce předvídatelný, trošku mě zamrzelo opakování se příběhu "A teď jsem opravdu v koncích!" Podle mě laciné a hlavně je jasné, že to tak nebude máme před sebou ještě tři díly. Deltora se čte opravdu sama a člověk ani nemusí moc přemýšlet nad dějem. Takže jestli Vás lákají obludky s chutí do toho. =)