Moje duchovní pouť životem

Moje duchovní pouť životem

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0290-1

Argo (2010) 978-80-257-0290-1 269

Jeho Svatost čtrnáctý dalajlama nás v roce padesátého výročí svého odchodu do exilu v důsledku čínského vpádu do Tibetu a zároveň v roce sedmdesátého výročí svého uvedení na trůn provází svou duchovní poutí životem, prodchnutou realistickými názory na vše, co je v současné době v sázce. V době celoplanetární civilizace hlásá nutnost mravní a duchovní revoluce. Vybízí nás, abychom převzali svůj díl odpovědnosti za dění ve světě a budoucnost příštích pokolení. Protože chceme-li změnit svět, v němž je vše vzájemně podmíněné, musíme se změnit především my sami.

Nifrea
  2. 11. 2016, 8:20
Příběh neuvěřitelného člověka, který celý život bojuje za nezávislost svého národa. Doporučuji nejen těm, co se zajímají o něj, jako o osobnost s velkým O, ale i těm, kteří se chtějí více dozvědět o historii Tibetu, vpádu Číny a nekonečné naději tibetského lidu, že jednou zas na svém území budou moci žít v míru. Kéž by...kéž by se nejen dalajlama dočkal toho, oč usiluje.