Něco modrého

Originální název: Something Blue

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0287-1

Argo (2010) 978-80-257-0287-1 323

Jestliže Něco vypůjčeného…, autorčin první román, vyprávěla Rachel, ta zodpovědnější a morálnější z dvojice kamarádek, přestože přebrala té druhé snoubence, pokračování knihy vypráví Darcy, ta, jíž šlo všechno vždycky hladce a s ničím si nedělala vrásky, natož aby měla morální dilema. Podle rčení, že "boží mlýny melou pomalu, ale jistě" uvízla v těhotenství s mužem, který je ještě lehkomyslnější než ona a rozhodně si ji nehodlá vzít.Jako předtím její kamarádka i ona v době krize zvedne plachty a odlétá na čas z New Yorku do Londýna. Očekává, že tam se pro ni vše uspokojivě vyřeší. Je to ovšem dlouhá cesta, na které se musí změnit.

Emily Giffin Emily Giffin
*20.03.1972

Evelýny
  12. 9. 2015, 11:05
Možná jsem si zvykla na styl, ale tento díl se mi četl lépe. Trochu mi připomíná Shakespearovské téma ,,Zkrocení zlé ženy" ovšem moderně a po americku. Ptáte se: ,,Jak toho docílit? Stačí ji oplodnit a následně opustit. No a pak již jen......ale to si přečtěte sami.
V knize se najdou hluchá místa, která přeskočíte, konec se zdá být trochu více melodramatický, ale k tomuto příběhu mi to nějak patřilo, při hlubším zamyšlení vám z toho vyjde pohádka. I když je konec snadno předvídatelný, stejně se od něho neodtrhnete, takže: Rodino promiň, oběd bude později :-)