Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pampeliškový oheň

71%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pampeliškový oheň Originální název: Dandelion Fire

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2435-0
Počet stránek: 472
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 30x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2010) 978-80-242-2435-0 472

Město bylo veliké, táhlo se, kam až Henry dohlédl. Což nebylo zase tak daleko díky páře, kouři a mlhavému nádechu, které jako by stoupaly ze všech budov a plazily se ulicemi. A ulice z místa, kde Henry stál, působily naprosto chaoticky. Davy se pohybovaly pěšky. Na dlažbě hlasitě rachotily čtyřkolové bicykly, některé prázdné, jiné vezly jakási nosítka. Nejpodivnější ze všeho byly kočáry. Henry se alespoň domníval, že to jsou kočáry. Byly to zářivě barevné krabice na vysokých kolech, nebyli však do nich zapřažení koně, ale táhly je stroje ve tvaru sudu, které vyfukovaly z boku černý dým nebo bílou páru. Ve všech seděli obkročmo na motoru řidiči s vysokými klobouky na hlavě a v pláštích, které barevně ladily s kočárem. Buď neuměli, nebo nechtěli zpomalit kvůli pěším, takže kamkoli zamířili, ozýval se křik a klení. Sešplhat na úroveň ulice by mohla být ta nejjednodušší část úkolu, který měl Henry před sebou, a on to věděl. Pak se musel dostat na jih, dva mílometry přes bizarní mravenčení lidí pod sebou, k jedné z bůhvíkolika pošt v tomhle městě. A Darius tam nejspíš bude čekat, až tam Henry dojde, pokud vůbec. Bílá košile mu sklouzla z brady a Henry ji nechal být. Stejně to nepomáhalo. Zhluboka se nadechl nečistého vzduchu. Nastal čas činu. (Založil/a: Light)

(více)  
Nathan David Wilson Nathan David Wilson
*??.??.1978

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Jetelik
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 8. 2010, 15:23
Po prvním dílu "Sto tajných dvířek" jsem se nemohl dočkat jeho pokračování. Po prvních několika kapitolách to vypadalo na další porci skvělým jazykem odvyprávěného příběhu, sice s pomalejším tempem, ale plné milých do dějě vtahujících drobností. Bohuž po první třetině knihy autor naprosto povolil uzdu své fantazii a prostředí i děj začaly býti spíše bizarní, navíc rozvětvení příběhu a přeskoky mezi větvemi i v rámci jednotlivých kapitol učinily rušivý dojem ze čtení než aby prohloubili napětí. Konec příběhu je pak naprosto uspěchaný a působí skoro až laciným dojmem.
Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Pro to dobré přetrvávající z první knihy volím čtyři. Nechť se třetí díl "Kaštanový král" povede lépe.
Margret
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 10. 2011, 20:42
Teprve až po přečtení celé knihy se mi veškerý děj srovnal do souvislostí a časového sledu. Na můj vkus mnoho odboček a epizod, časté přebíhání z jedné linie příběhu do druhé. Poslední třetina je naprosto odlišná od zbytku knihy ve stručnosti příběhu, což pro mě ale byl odpočinek po složitém středu, kdy jsem některé části musela číst několikrát anebo jsem jejich souvislostem vůbec neporozumněla. Rychle si jdu spravit dojem z této trilogie slibným třetím dílem Kaštanový král!
Light
40% 40% 40% 40% 40%
  21. 11. 2010, 2:20
Nevím, jak bych to řekl, ale buď je kniha divně přeložena nebo to autor píše způsobem, který se mi nezamlouvá. Na této sérii mě zaujal příběh, který je velmi rozmanitý. Ale prostě vyprávění je jakési chaotické, některé věty vůbec nedávaly smysl nebo byly absurdní a nereálné. Některé úseky jsem si musel přečíst vícekrát, jelikož jsem tomu hned napoprvé neporozuměl. Nebo jsem se nad nimi musel více zamyslet, popřípadě něco domyslet. Někdy se také postavy chovají nereálně, jejich reakce na danou věc mě někdy zarážely. První polovina knihy mě moc nebrala, jelikož se točila pořád kolem jedné věci. Až když se děj přesunul do jiného místa mě to celkem chytlo.