Drákulův host a jiné povídky

Originální název: Dracula´s Guest and Other Weird Stories

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02150-8

Albatros (2009) 978-80-00-02150-8 192

Bram Stoker se proslavil především upířím románem Drakula. Ve svých povídkách se představuje jako tvůrce jemného literárního strachu, barvitých kulis, dramatických střetů i nečekaných rozuzlení s ironickým nádechem.Jeho povídky se právem řadí ke klasice strašidelné literatury, ať už je to titulní „Drakulův host“, poeovská „Indiánská žena“ či proslavený „Soudcův dům“. Knihu uzavírá literární portrét Brama Stokera z pera Ondřeje Müllera,který autora představuje v překvapivém světle na pozadí viktoriánské Anglie. (Založil/a: Galeana)

soniaf
  3. 8. 2013, 14:50
Otřesně nudné povídky, které občas začnou i zajímavě, vždy ale končí "nestrašidelně" a poněkud upjatě. Už Dracula mne valnou část knihy nudil, ale s tímto nepovedeným dílem se to nedá vůbec srovnat!
EdnaMoodnii
  1. 8. 2012, 11:46
Nejdřív jsem viděla filmovou verzi Dráculy F. F. Coppoly, potom jsem si přečetla Draculu a nakonec Draculova hosta aj. Tyto povídky jsem přečetla jedním dechem, hltala jsem každý řádek. Už ji mám ve své knihovně :-).
ZlatiHra
  15. 3. 2012, 22:56
Povídky jsou zajímavé, nejvíce mě tedy vyděsil "Soudcův dům", uznávám, že číst tuto povídku o půlnoci při malé lampě není zrovna ideální. :) Zbytek povídek je zajímavý a u většiny jde s troškou duševní námahy lehce odhadnout konec.
majryna
  14. 3. 2015, 17:47
Souhlasím s komentářem od soniaf. Povídky jsou zdlouhavé a opravdu velmi nudné, měla jsem co dělat, abych je vůbec všechny přečetla.
K.atuli
  6. 10. 2013, 14:22
Četla jsem hned po Draculovi a musím říct, že tohle se panu Stokerovi opravdu moc nepovedlo...škoda. :/