Vita Brevis

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Odeon - 1997
ISBN: 80-207-0551-1

Odeon (1997) 80-207-0551-1 269

Dílo je situováno do 4. století n. l. a zachycuje milostnou epizodu "svatého otce" Aurelia Augustina. Novela, evokující atmosféru doby, je jedinečným čtenářským zážitkem. (Založil/a: Katniss)

jatox
  26. 7. 2011, 11:47
Kniha rozebírá celibát, zdravou sexualitu a tak nějak rozumnej přístup k Bohu. Se slovy Florie jsem zcela souhlasila a ve mně sílil vztek na Aurelia:) Potažmo na celou církev a celou tu její občasnou a částečnou povrchnost a slepotu.

Přijde mi zvláštní, že pan autor napsal zrovna něco takovýho. Chtěl nepřímo říct psaný výše církvi? Vyjádřil to docela zvláštním způsobem, nevim taky do jaký míry to bylo tak, jak to tohle dílo prezentuje a tím pádem nevim, jak moc je kniha fér. (Mám na mysli třeba to násilí, abych neprozrazovala úplně:))

Je to celkově docela napínavý a poutavý, akorát pasáže z aureliových Vyznání jsou občas trochu složitější a vyžadujou vícero přečtení. Jinak kniha mi romantická přišla i na první přečtení. A taky smutná. A opravdu se tam dá najít spousta hezkejch myšlenek.(:

"Život je krátký... život je tak krátký, že si nemůžeme dovolit vynášet nad láskou zatracející soud."
Toulava
  21. 11. 2010, 9:19
Kniha je romantická, ale až na druhé přečtení. Autor nezapře svou učitelskou praxi. V každém slově, tohoto skvostného dopisu se skrývá perla. Vřele doporučuji k přečtení.