Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Schola Alternativa

69%
3 32
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Schola Alternativa Originální název: Schola Alternativa

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2004
Počet stránek: 144
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 47x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2004) 144

Tato próza jistě zaujme všechny čtenáře, kterým nejsou lhostejné názory, životní postoje a chování příslušníků dnešní generace „náctiletých“. Ale pochopitelně nejen je. Schola alternativa nutně osloví i znalce a milovníky literatury. Originální příběh o „škole sebevrahů“ a jeho neméně originální ztvárnění (text opět místy více než připomíná zdařilou báseň v próze) řadí toto dílo po bok špičkovým výtvorům našich současných prozaiků. V žádném případě nejde jen o pouhou reflexi prožitého či prožívaného. Autorčina citlivost, všímavost a potřeba hledání (Boha, pravdy, smyslu života) dodává textu nezbytný přesah a přináší především poselství o tom, že je třeba jakýmkoli způsobem čelit pocitu marnosti a bezvýchodnosti. (Založil/a: Folle)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

nef7
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 3. 2011, 22:22
Myslím, že v této knize se najde dost zajímavých obrazů, které si pohrávají se surrealismem. Zároveň mi připadá, že narozdíl od knihy Monarcha Absint, v sobě Schola alternativa nese určité poslání a myšlenku. Monarcha Absint na mě působil spíše jako spleť halucinačních imaginací, které v sobě neukrývají žádné poselství. Knihu Monarcha Absint jsem však četla ještě v úplně jiném věku, je tedy možné, že dnes bych to vnímala jinak. Klidně nabídněte vaše vnímání :)
cmuchal
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 4. 2014, 8:46
Natalie Kocab jako osoba je pro mě velice zajímavá a inspirativní. Schola Alternativa je druhou knihou, kterou jsem měl tu čest a příležitost přečíst. Kniha přímo překypuje informacemi a musím přiznat, že jsem nestíhal místy vnímat kompletně všechny detaily a podněty, kterými mě autorka překypovala. Toto dílo bych neoznačil vůbec za oddechovou, u které si odpočinete. Text jsem si musel číst velmi pozorně, někdy určité pasáže i několikrát za sebou, abych je dostatečně zanalyzoval a zamyslel se nad jejich významy. Je to nezvyklé - pro čtenáře, jež zbožňují regulérní beletrii to určené opravdu není, depresivně laděné. Je tu poskytnut velký prostor k zamýšlení se nad transcendentem, politikou, smyslem života. První knihou mi ukázala divnou, vůlgární - pro mě těžce stravitelnou literaturu, druhá se k mému srdci přiblížila o něco více a způsobila, že přemýšlím o tom, že věnuji čas ještě této knize a ostatním z dílny této spisovatelky, protože ještě spoustu jejich myšlenek nechápu, jsou pro mě cizí neuchopitelné a chci poznat jejich skrytou symboliku a čeho se týkají.