Nebeský strom

Paseka (2005) 23-076-70 352
Mladá fronta (1970)
Mladá fronta (1933)

První část trilogie.

Dobrodružný historický román z počátku 13. století líčí na barvitém pozadí anglicko-waleského pomezí životní osudy mladého sochaře a stavitele Harryho Talvace, kterému s jeho přítelem Adamem hrozí přísný trest za pytláctví a proto spolu uprchnou. Jejich dobrodružná cesta vede přes Anglii až do Paříže, kde najdou zaměstnání u lorda Isambarda. Knihou se vine jako stužka příběh lásky a přátelství, takže si přijdou na své nejen milovníci dobrodružných historických románů, ale i milostných romantických příběhů a současně je vykreslen obraz středověké Anglie v době po smrti krále Richarda Lví srdce v široké škále jejích živých a přesvědčivých podob. (Založil/a: nightlybird)

Edith Pargeter Edith Pargeter
*28.09.1913 - †14.10.1995

Ariko
  25. 8. 2015, 15:14
Mrzí mě to, ale čekala jsem víc. Nemůžu říct, že bych byla znechucená, ale nebyla jsem ani nadšená. Někdo tady psal, že by se to mělo zfilmovat, ale já moc nechápu o čem by to bylo. Neukamenujte mě, je to jen můj názor :D
Více na bichlicka.blog.cz
Tiwala
  1. 10. 2012, 18:02
Moc hezká kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem za jediné odpoledne. Rozhodně doporučuji i těm, kteří jako já historické romány moc nemusí.
Eumenida
  20. 2. 2011, 19:12
Jedinečný román, škoda, že téměř neznámý. Opravdu nádherný příběh o lásce a věrnosti a taky odvaze, jenže tohle jsou jen slova. Doporučuji přečíst, tahle kniha by si zasloužila i zfilmování (divím se, že se toho nikdo nechytl).
StrejdaPříhoda
  13. 11. 2013, 22:04
Krásný příběh, který kromě lásky a přátelství nabízí pohled na architekturu a řemeslný um minulosti...
moramp
  3. 12. 2012, 16:53
Moc pěkná knížka,mám už druhé vydání,první po kolování od jednoho člověka ke druhému se ůplně rozpadlo..