Jak Cílek Lídu našel

Meander - 2015
ISBN: 978-80-87596-80-7

Meander (2015) 978-80-87596-80-7 72
Meander (2006) 80-86283-44-5 72

Unikátní fotografický seriál výtvarníka Františka Skály. Na konci slavného autorova komiksu Velké putování Vlase a Brady je pár fotografií. Jejich autorem je tučňák Michal vyskytující se v příběhu a zachytil na nich lesní bytosti v jejich přirozeném přírodním prostředí. A tady začíná příběh Cílka, bezstarostného chlapíka, který putuje po lesích a mýtinách, aby jednoho krásného letního rána poznal poustevnici Lídu, přítelkyni, pro kterou stojí zato podstoupit nejedno dobrodružství. Ocitáme se ve skutečném prostředí několika „podivných“ lesních tvorů, kteří si staví své útulné příbytky v nejskrytějších koutech přírody.
Je to jako bychom se dostali do nějakého animovaného filmu. Všechno je tak skutečné! Všichni ti hrdinové musí přece někde tady v lesích žít...
Slunce v lesích, praskání ohně, trochu duchařiny a čarodějnictví, zvláštní interiéry, chlapský humor. A především přátelství, které zvítězí nad zlou mocí.

doubek
  16. 10. 2012, 22:11
Tuhle knihu psal F. Skála s paní která mu nevyhovovala-moc ho držela na uzdě, proto vytvořil druhou knihu, skutečný příběh Cílka a Lídy. Oba příběhy mi přídou krásné- hlavně fotky v nich ale skut. příběh je mnohem vypracovanější, větší a zajímavější.