Světlo pod hladinou

Světlo pod hladinou Originální název: Kiss River

Ikar - 2004
ISBN: 80-249-0456-X

Ikar (2004) 80-249-0456-X 365

Když se Gina Higginsová vydala přes celou Ameriku, aby odhalila tajemství majáku Kiss River, měla v ruce jen starý deník a v duši zoufalství. Vůbec netušila, že svým příjezdem do malebného kraje Outer Banks v Severní Karolíně rozpoutá sérii událostí, která změní život jí i mnoha dalším lidem. Nevěděla, že historický maják, cíl její cesty, před deseti lety poničila bouře a jeho svítilna s obrovskými Fresnelovými čočkami se zřítila do moře. A tak Gina změní původní plány a začíná se pomalu seznamovat s místními usedlíky, především se sourozenci Clayem a Lacey O´Neillovými, kteří jí nabídnou své přátelství. S úžasem zjišťuje, že mnozí z jejích nových známých mají tajemství, která se podivně proplétají s tím jejím, a usilovně se snaží najít způsob jak nechat svítilnu z hlubiny vyzvednout. Věří, že právě potopená část majáku skrývá klíč k její budoucnosti a poslední naději na záchranu jediného člověka, na němž jí záleží — dítěte, které na ni čeká na druhém konci světa. (Založil/a: borghi)

Artep524
  30. 6. 2012, 14:29
Kniha se mi moc dobře četla, kromě příběhu a popisu postav se mi zvláště líbilo prolínání reality s minulostí, což můžeme najít i v jiných knihách Diane Chamberlain.
minkar
  20. 11. 2015, 21:54
Naprosto uzasna kniha. Naprosto me pohltila a musela jsem ji precist najednou, protoze zapletka se rozuzli opravdu az na uplne poslednich stranach. Libi se mi prolinani soucasnosti s minulosti, nechybi romantika a i pribeh, ktery chytne za srdce.