Seznam přání

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01903-5

Albatros (2006) 80-00-01903-5 216

Meg - dívka s citlivou duší - vymyslí perfektní pomstu samozvanému línému otčímovi, který jí odcizil jedinou památku po mamince, diamantový prsten. Spojí se s drsoněm Krkounem, který požaduje protislužbu: pomoc při vyloupení bytu bezmocného penzisty. Při loupeži oba přijdou o život. Krkounova černá duše míří k peklu, ale Meg je vzácný případ. Dobro a zlo v ní jsou naprosté rovnováze, takže nikdo neví, kam patří. Dostane tedy šanci vrátit se na zem a vysloužit si nebe. O všem rozhodne seznam přání jednoho starého muže, Megina parťáka na život a na smrt...

Vtipná fantasy plná duchů a počítačových fíglů od autora legendárního zloducha Artemise Fowla!

Pro čtenáře od 12 let.

Bloodym
  2. 12. 2013, 19:47
Kniha je psána čtivým způsobem, výběr téma není špatný. Ale nějak mi to nesedlo. Přístup hlavní hrdinky se mi libí. Meg si rozhodně nebojí pustit pusu na špacír a říct i nepříjemné věci a to je mi sympatické. Přesto je to asi nejslabší kniha, kterou Colfer napsal.
S.monika
  28. 1. 2014, 22:55
Kniha čtivá a svým obsahem velmi výjimečná. Přiznejme si, kolik hlavních postav umře hned na začátku dětské knihy? Colfer má dar psát i o nedobrých věcech celkem kladně. Artemisík to zrovna není, ale jako oddechovka, vřele doporučuji :)
wwwhisk@s
  6. 3. 2013, 14:58
Celkem pohodové čtení, když nemáte, co dělat. Přináší to zajímavý pohled na život po smrti, kdy svatý Petr vyměnil starou účetní knihu za moderní laptop a ďáblové využívají vlastní hologramy... Dobře se čte.
Veve721
  10. 2. 2016, 17:19
Asi bych to nekomentovala, kdybych neviděla, jak tuto knížku hodnotí ostatní. Myslím, že si zaslouží, aby se jí i někdo zastal. :D Mně se líbil už Supervědátor (taky od Colfera), takže jsem dala šanci i této knize. Asi mi prostě jako autor stylem sednul. Přestože se děj obou děl nedá srovnat, každá je o něčem jiném, přesto mi zůstaly doteď v paměti a ráda si je čtu znovu a znovu. Dobrý nápad, velmi čtivě napsané,.. nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem nedočetla do konce.. i když bylo od začátku jasné, jak to všechno dopadne. ;)