Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Čarodějka z Florencie

84%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Čarodějka z Florencie Originální název: The Enchantress of Florence
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
Paseka - 2010
ISBN: 978-80-7432-035-4
Počet stránek: 344
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 16x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Paseka (2010) 978-80-7432-035-4 344

Podmanivý příběh nového románu Salmana Rushdieho přivádí čtenáře na dvůr indického císaře Akbara a prostřednictvím mladého Akbarova hosta z Evropy také do Florencie, kam dle mladíkova vyprávění zavál kdysi osud Akrbarovu pratetu, tajemnou krásku unesenou uzbeckými válečníky. Mezi oběma zdánlivě odlišnými světy renesanční Itálie a mughalské Indie nachází autor překvapivou podobnost a příběh je tak mimo jiné dalším vyznáním autorovy víry v inspirativnost procesu vzájemného míšení a ovlivňování západní a východní kultury, čtenáře si však získá již svou živostí a barvitostí, opětovně dokládající Rushdieho vypravěčské mistrovství. (Založil/a: Rézi)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 8. 2016, 16:42
Mé první setkání s Rushdiem. Dlouho jsem jej odkládal a možná, že to bylo dobře, protože dříve bych asi nedokázal do takové míry ocenit skvělost tohoto příběhu, který mě naplnil velkou touhou spatřit Fatehpur Sikrí. Nesmírně se mi líbil příběh a jeho krásné propletení s historií. Historii Mughalské říše jsem se začal věnovat vlastně vcelku nedávno a tak tenhle románový výlet na její půdu byl opravdu skvělý.
Objevil jsem mnoho moudrosti a příběh mne opravdu upoutal a nemohl jsem přestat číst. Pravda, v jedné části mě trochu překvapilo použití lehce vulgárních slov, ale po nějakém čase mi to nepřišlo nijak nevhodné. Knihu mohu určitě doporučit a těším se, až se zase ponořím do některého z dalších Rushdieho příběhů. (A velmi oceňuji přiloženou bibliografii a informovanost autora o daném tématu.)
Fade
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 3. 2015, 20:34
Impozantní příběh s ještě impozantnější bibliografií, ve kterém se propletá skutečnost s fantazií tak nenásilně, až byste bez problému uvěřili, že se něco takového opravdu stalo. Pro příznivce magického realismu je tahle kniha určitě povinností, vzhledem k obsáhlým poznatkům o mughálské Indii je však docela těžká na přečtení, pokud se o takové téma přímo nezajímáte. Často jsem však s nadšením obracela listy až k poznámkám na konci knihy, nebo si hledala informace na internetu, takže mě moje neznalost nakonec vůbec neomezovala. Kouzlo čarodějky z Florencie prostě dosáhlo až ke mně. Ta okouzlující vyhnankyně si mě naprosto podmanila, takže na ni budu ještě dlouho omámeně vzpomínat.
aubergine
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 4. 2016, 17:31
Kniha se mi moc líbila, je to krása číst. Na druhou stranu jsou ale věty tak krásné, že je to zároveň i náročné na čtení. Není to kniha, kterou bych zhltla za dva dny, na to Čarodějka z Florencie vyžaduje dost pozornosti. Je to ale krásný příběh plný takové té magické poetiky, kterou v mnoha knihách nenajdete. První kniha co jsem od Rushdie četla a rozhodně ne poslední.