Zlatá kniha fotbalu

Originální název: Zlatá kniha fotbalu

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-251-8

XYZ (2009) 978-80-7388-251-8 549

Zlatá kniha fotbalu je ucelená a podrobná publikace, která obsahuje všechny nejdůležitější fotbalové události. Autor jako dlouholetý sportovní novinář a publicista kromě osobních zkušeností a vášně pro "nejoblíbenější hru na světě" uplatnil i metodu pečlivého zkoumání archivních písemných pramenů, prostudoval řadu knih, pročetl dobová periodika. Vznikla rozsáhlá a komplexní kniha na našem trhu ojedinělá, jež sleduje dějiny fotbalu od dávné minulosti až po současnost s důrazem na kopanou československou a českou. Mapuje mistrovství světa, mistrovství Evropy, olympijské hry, kontinentální šampionáty, pohárové soutěže klubů a juniorské šampionáty, jedna část je věnována i ženskému fotbalu. Publikace podává přehlídku nejvýznamnějších fotbalistů, představuje mistry světa, slavné vítěze i poražené. V kapitole Odvrácená tvář fotbalu si přečtete o tragických událostech na sportovních stadionech, o leteckých katastrofách mužstev či a o korupci ve fotbale. Knihu doplňují přehledné výsledkové statistiky a bohatá fotografická dokumentace. (Založil/a: borghi)