Star Wars: Pouť pozůstalého

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Egmont - 2005
ISBN: 80-252-0150-3

Egmont (2005) 80-252-0150-3 320

Volné pokračování série Ruka Thrawnova.

Od událostí vylíčených v románu Vize budoucnosti uplynuly tři roky. Luke a Mara Jade Skywalkerovi se vydávají na nebezpečnou výpravu s cílem dozvědět se víc o minulosti řádu Jedi. Při ní však budou muset spojit všechny své schopnosti, aby uspěli v boji proti zrádnému nepříteli.
Z Nirauanu, planety, na níž se kdysi usadil imperiální admirál Thrawn a ze které se Lukovi a Maře podařilo uprchnout jen o vlásek, přichází šokující zpráva - po padesáti letech byly na okraji galaxie nalezeny zbytky Mezigalaktické výpravy, průkopnické expedice rytířů Jedi, kterou Thrawn zákeřně zničil.
Na zvláštní výpravu k jejím pozůstatkům se spolu se Skywalkerovými vydává též důstojník post-palpatinovského Impéria doprovázený oddílem stormtrooperů, skupina diplomatů mírumilovného cizího národa, který uctívá padlé rytíře Jedi coby zachránce před krvežíznivými zotročovateli, a velvyslanec Nové republiky, který má své vlastní tajné záměry. Výpravu brzy začnou sužovat záhadné události, vyvolávající celou řadu podezření a pochybností. Největší nebezpečí však skrývají trosky samotné Mezigalaktické výpravy. Když starobylý vrak vydá svá tajemství, Luke a Mara zjistí, že v sázce je nejen jejich vlastní existence, ale i vše, zač bojují...

Matěj Horký
  25. 10. 2016, 8:15
Kniha je úžasná! Celý děj je napínavý prostě pastva pro oči. Pro ty kteří neznají Star Wars jako já ,to možná bude těžké pochopit. Ale knihu doporučuji všem Star Wars maniakům a čtenářům.