Miliony

Miliony Originální název: Millions

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0198-0

Argo (2009) 978-80-257-0198-0 396

Co byste dělali, kdybyste vedle vlakové trati našli pytel nacpaný spoustou peněz? To je otázka, která trápí hlavní hrdiny Boyceova románu, čtvrťáka Damiana a páťáka Anthonyho. Popravdě řečeno, trápí se vlastně jenom Damian, který je "posedlý" konáním dobra. Měl by bohatství, které mu tak nečekaně spadlo do klína, rozdat chudým? Nebo je raději odvézt do ještě chudší Afriky? To Anthony si s podobnými morálními dilematy hlavu zrovna dvakrát neláme. Podle něj je ze všeho nejlepší peníze jednoduše utratit, a to co nejrychleji. Ostatně Británie má za pár týdnů stejně přejít na euro, takže když peníze nepoužijí oni dva, budou za chvíli bezcenné. Totéž si ovšem uvědomují i ti, kteří onen pytel s librami "ztratili", a tak začíná napínavá honička. Britský spisovatel a filmový scenárista získal za svou originální románovou prvotinu, která rozhodně pobaví i dospělé čtenáře, řadu literárních ocenění, nejvýznamnější z nich, Carnegie Medal, mu byla udělena v roce 2004.

Uznávaný britský režisér Danny Boyle, z jehož tvorby lze jmenovat např. filmy jako Mělký hrob, Trainspotting, Pláž či oscarového Milionáře z chatrče, podle ní natočil stejnojmenný celovečerní film.

Pro čtenáře od 14 let. (Založil/a: Rézi)

Frank Cottrell Boyce Frank Cottrell Boyce
*23.09.1959