Originální název: Doch mit den Clowns kamen die Tränen

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0965-3

Ikar (2007) 978-80-249-0965-3 478
Galaxie (1992) 80-85204-39-8 415

Cirkus plný veselých dětí a jejich rodičů. Všichni se smějí dvěma povedeným klaunům, ti však najednou vytáhnou samopaly a bezhlavě střílí do bezbranných diváků. Mezi zavražděnými je i známý vědec v oboru genetiky, jeho manželka a dcery. A také malý syn novinářky Normy Desmondové.
Norma ztratila radost ze života a upnula se na jediný cíl: zjistit, proč se to všechno přihodilo. Při pátrání však naráží na nepochopitelné překážky kladené tajemnými neznámými i oficiálními a kompetentními místy. Ale nepovolí. Stopa ji zavede do ústavu genetického výzkumu, kde tým badatelů z různých zemí pracuje na nebezpečných experimentech, utajovaném výzkumu, který by svými výsledky zasáhl do vývoje budoucnosti lidstva. Průvodce institutem i problematikou genového inženýrství objeví v osobě polského biochemika Barského. Vztah mezi nimi záhy přeroste pracovní kontakty, vyvíjí se však složitě a láska se rodí v bolestech vzájemných nedorozumění a sporů. Současně se rozpoutává nelítostný boj politických mocností o tajnou zbraň, kterou je schopnost genetické manipulace a ochrana proti ní.
Děj románu se odehrává v Hamburku a Nice, v Berlíně a Paříži i na ostrově Guernsey... Valí se rychle, strhává čtenáře sledujícího spleť únosů, vydírání, vražd, ale i milostný příběh dvou nešťastných lidí, které osud svedl dohromady.

VerenaLord
  29. 1. 2013, 19:57
Kniha lišící se trochu od typického stylu tohoto autora. Je jiná, nechci říci, zda je lepší či horší. Je drsná, smutná a přesto čtivá a strhující.
Sedmikráska
  8. 11. 2011, 21:58
Hned při první - výše popsané - scéně jsem tuto knihu zaklapla a už nikdy neotevřela ...

majkee
  30. 10. 2012, 13:53
V porovnání s ostatními díly Simmela pro mě trošku ztrácí na lesku. Nicméně je to parádní kniha. Simmel dokáže čtenáře vtáhnout do děje tak, že knihu prožívá.
Becky13
  3. 1. 2012, 10:43
Sedmikráska: To jsi teda o hodně přišla, ta knížka je napínavá od začátku až do konce! Jasně, nemusí to být tvůj žánr, ale mě teda bavila. U Simmela se mi líbí, že mě vždy děj strhne a nedokážu přestat číst, navíc prostředí, ve kterém se jeho knihy odehrávají, jsou pro mě nová. Tudíž oceňuji i to, že díky němu se vždy poučím a dokážu si vytvořit obrázek, co se v určité době dělo se vším všudy a z více úhlů pohledu...