Rozhovory s planetami

Originální název: Conversing with the Planets

Tok - 1998
ISBN: 80-86177-03-3

Tok (1998) 80-86177-03-3 252

Název této knihy má v podtitulu "Jak věda a mýtus vynalezli vesmír". Nejedná se tedy o další z nepřeberného množství naučných knih o zákonitostech vesmíru. Jde zde o pohled na vývoj vzájemného vztahu člověka a nekonečného precizně fungujícího prostoru. Autor je jedním ze zakladatelů astronomické antropologie a archeoastronomie. Jako exaktní vědec si klade zásadní otázky: Je namístě onen shovívavý pohled moderní vědy na tisícileté zkušenosti a poznání našich dávných předků, když díky nim přežili celá tisíciletí? Je naše současná věda na správné cestě za poznáním a je schopna zvládnout sebe sama? ponořte se tedy do historie a spolu s autorem se nechte fascinovat fakty, jak Mayové, Inkové, Etruskové a další kultury nejen uměli pochopit zákonitosti vesmíru a dotvořit si jeho obraz ke svému způsobu myšlení, ale zejména jak s ním a podle něj dovedli žít. (Založil/a: borghi)

Anthony Aveni Anthony Aveni
*??.??.1938