Zjevení Orfea

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Argo - 2004
ISBN: 80-7203-623-8

Argo (2004) 80-7203-623-8 90

Novela z Kerouacovy pozůstalosti vyšla až v roce 2002 a nečekaně doplnila ustálený obraz kanonizovaného autora. Jde o jednu z raných prací, ve které líčí příjezd mladého muže do velkoměsta, centra kulturního dění, které začíná okamžitě intenzivně poznávat. Kerouac zde vlastně popisuje prehistorii beatnického hnutí. První vydání v českém jazyce. (Založil/a: Folle)

Peetuliska
  12. 5. 2014, 10:58
Asi nejkratší a zároveň nejsmutnější kniha o pomíjivosti. Objevování filosofie, lásek, jara, ale i utápění smutku v alkoholu, tím se zabývají hlavní tři hrdinové této novely. Něco naleznou a vzápětí něco ztrácí a čas plyne dál…
Žádná kniha ve mně nezanechala tak silný pocit „něčeho“ že tak to má být, smíření se vším a pochopení, že život si musíme užívat a ne se jím podrobit.
Abigor
  11. 6. 2014, 16:40
Nerozumím, ani asi nechci. A že jsem do Kerouacka dával velký naděje... Parta chlápků má tisíce hyperintelektuálních keců, který jsem ani na ESTETICE při filosofický fakultě MU neslyšel! Melou kraviny, občas zachlastají a přebírají si holky, nebo co... Totál blbost, podle mě. Popisy mohly být horší a je to rozsahově přiměřený. Za to hvězda, jinak nic, Nic, NIc, NIC!