Maggie Cassidyová

Poprvé vydáno celosvětově: 1959

Votobia - 1996
ISBN: 80-7198-069-2

Votobia (1996) 80-7198-069-2 166

Autobiografický příběh románu je zasazen do prostředí města Lowellu do období mezi lety 1938 až 1939. Kerouac se tehdy stýkal s mladou Mary Carney, o které se i v pozdějších letech zmiňoval jako o největší lásce svého života.
Kerouac knihu napsal již v roce 1953, ale román byl publikován až v roce 1959 po úspěchu jeho románu Na cestě.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Folle)

lusk_lusk
  21. 10. 2013, 23:33
MC dokonale doplňuje Kerouacovo dílo. Jistě nejen já ho vnímám jako obraz duše a života jeho autora. A doba dospívání mí v tomto obraze dosud chyběla. Moc se mi líbí jak věrně je zasazeno do kontextu doby - kritické roky 38/39/40...pro lidstvo a ještě mnohem důležitější pro mladého chlapce(skoro muže) co brzy ochutná život (a okolní svět jako by nebyl). No, i výtku mám. Co sakra Kerouac pořád má s těma citoslovcema?
Mahoney
  12. 9. 2010, 19:50
Pro mě rozhodně nejlepší dílo od Jacka Kerouaca. Intimní, citlivé vyprávění z pohledu dospívajícího JK, prožívajícího první vztah a sportovní úspěchy. Kerouac vykresluje svůj zásadní vztah k rodině a frankofonnímu původu.