Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Držíce v drzých držkách cigarety

76%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Držíce v drzých držkách cigarety
Autor:


Nejnovější vydání:
BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-074-0
Počet stránek: 178
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2007) 978-80-7381-074-0 178

Výbor Držíce v drzých držkách cigarety představuje poezii expresionismu, moderního uměleckého směru, možná spíše hnutí, které se v nejčistší podobě projevilo výhradně v Německu a Rakousku v letech 1910–1920. Za jeho názvem stojí počáteční životní postoj jedné generace, konfrontované s překotným rozvojem německého hlavního města Berlína s jeho továrnami, prvními auty, biografy a s rušným nočním životem. V tíživé napjaté atmosféře očekávání se rodily dodnes živé apokalyptické vize Georga Heyma, velkoměstské grotesky Jakoba van Hoddise a Alfreda Lichtensteina i šokující básně-pitevní protokoly Gottfrieda Benna. Expresionistické desetiletí vychrlilo nevídané množství literárních talentů i různorodé literární produkce, jejíž zlomek v nových překladech předkládáme českému čtenáři. Antologie klade důraz na raný velkoměstský expresionismus a na autory, kteří zasluhují samostatné výbory v češtině (většinou se jim jich také dostalo), v druhé části pak přináší nejproslulejší a nejpozoruhodnější básně, kterými toho hnutí obohatilo dějiny literatury, seřazené podle tří hlavních tematických okruhů.
Autoři:
Jakob Van Hoddis, Georg Heym, Alfred Lichtenstein, Gottfried Benn, Else Lasker-Schulerová, Georg Trakl, August Stramm, Franz Werfel, Johannes R. Becher, Gerrit Engelke, Alfred Wolfenstein, Paul Boldt, Klabund, Ernst Blass, Ernst Wilhelm Lotz, Paul Zech, Armin Wegner, Albert Ehrenstein, Walter Hasenclever, Oskar Loerke, Edlef Köppen, Ernst Toller, Wilhelm Klemm, Yvan Goll, Ferdinand Hardekopf, Theodor Däubler, Albert Ehrenstein, Ernst Stadler, Gustav Sack, Kurt heynicke, Arthur Drey, René Schickele, Karl Otten. (Založil/a: Kiki_)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Abigor
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 1. 2014, 18:13
Uvedených autorů je dost, mnohé kusy jsou silné, jiné ještě silnější... Nechybí ani krutý naturalismus, to mám rád. Celkově povedené dílko.
alyssa18
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 8. 2010, 11:49
Život není jen černý a bílý a není dobré si ho představovat ani líčit příliš růžově, proto mi nevadí brutalita, naturalismus a morbidita obsažené téměř ve všech básních. Velmi dobrá práce.