Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zima v Madridu

94%
5 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zima v Madridu
Autor:
Originální název: Winter in Madrid

Nejnovější vydání:
BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-328-4
Počet stránek: 428
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 28x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2008) 978-80-7381-328-4 428

Harry cítil, jak se v něm začíná rodit pocit paniky. Myšlenka na cestu do Španělska ho lákala a zároveň odpuzovala...

Píše se rok 1940: Madrid je po občanské válce v troskách, jeho obyvatelstvo hladoví a Německo pokračuje ve vítězném tažení Evropou. Jediná Británie vzdoruje a generál Franco zvažuje, zda si má jeho země zachovat neutralitu nebo vstoupit do války.
Na tuto scénu vstupuje Harry Brett, veterán od Dunkerque, vyřazený z armády po zranění v boji, který sice nerad, ale přece jen souhlasí s plněním mise pro britskou tajnou službu. Je vyslán do Madridu, aby zde získal důvěru svého spolužáka ze střední školy, Sandyho Forsytha, toho času nepříliš skrupulózního podnikatele. Harry se ocitne uprostřed nebezpečné hry i starých vzpomínek.
Sandyho přítelkyní je Barbara Clarová, bývalá sestra Červeného kříže, která rovněž plní tajné poslání - hledá svého bývalého milence, Bernieho Pipera. Ten jako přesvědčený komunista bojoval v mezinárodní brigádě a byl prohlášen za nezvěstného po krvavé bitvě u řeky Jaramy. (Založil/a: Cardinal)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 1. 2014, 18:14
Mám ráda historické detektivky C. J. Sansoma, takže jsem sáhla i po jeho románu, který mě velmi příjemně překvapil. Napínavé takřka špionážní dobrodružství ve Španělsku v roce 1940, kdy se rozhoduje o španělské účasti/neúčasti ve druhé světové válce. Do této doby je zasazen samotný příběh, který je velmi vhodně proložen vzpomínkami na minulost hlavních aktérů, které nám nakonec leccos objasní a vysvětlí. Konec jsem pak hltala jedním dechem a byla jsem hodně napnutá, jak to vlastně všechno dopadne - ale to už si musíte přečíst sami, já byla velmi spokojená, takže hodnotím maximálním počtem ;-)
Cardinal
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 8. 2010, 21:40
Velmi zajímavý historický román plný zvratů a nečekaných událostí. Vše se odehrává na pozadí frankistického španělská. Čtenář se zde dokonale seznámí s tehdejší dobou plnou napětí a obav. V knize nechybí ani detailní popisy z jednoho z koncentračních táborů ve Španělsku. Některé pasáže jsou jen pro silnější nátury. Celkově knihu hodnotím jako zajímavou, čtivou a věřím tomu, že se u ní nikdo nudit nebude.