Kolumbové vesmíru I.

Kolumbové vesmíru I.
Originální název: Kolumbové vesmíru I.

Paseka - 2006
ISBN: 80-7185-651-7

Paseka (2006) 80-7185-651-7 403

Od památného letu prvního člověka do vesmíru uplynulo už více než čtyřicet let. Od té doby dostaly kosmické lety nový rozměr — dočkali jsme se dokonce i letu prvního kosmického turisty — a řada informací byla odtajněna. V prvním díle své ságy o vědcích, konstruktérech a kosmonautech popisuje autor počátky raketové techniky a letů do vesmíru, které vyvrcholily v šedesátých letech 20. století soubojem dvou velmocí o vysazení člověka na Měsíci. Vítězství Američanů bylo pro sovětské vedení šokem a velkou propagandistickou porážkou. Vzhledem k tomu, že se po skončení studené války otevřely archivy a účastníci tohoto závodu, zvláště pak Rusové, směli promluvit o tomto zákulisí, shromáždil autor, známý publicista, který se touto problematikou zabývá dlouhá léta, velké množství dosud neznámých informací. Na osudech význačných osobností, vědců i kosmonautů ukazuje pravdivou historii raketové techniky a kosmonautiky. (Založil/a: borghi)