Cestička k domovu

Cestička k domovu Originální název: Cestička k domovu

Albatros - 1983

Albatros (1983)
Albatros (1972) 231
Státní nakladatelství dětské knihy (1958)

Výbor povídek a básní

Cestička k domovu by neměla zarůst trávou nikdy nikomu. Ať je člověku osm nebo osmdesát let. A ať je to cestička skutečná, která nás bezpečně dovede do teplé náruče domova, nebo utkaná už jen ze vzpomínek na dávné blaho.
Spisovatel K.V.Rais, který velice miloval rodiče, domov, rodný kraj i vlast a nikdy mu nebyl lhostejný osud lidí, mezi nimiž žil, se z těchto pěkných vztahů vyznává právě v této knížce.
A tak se spolu s ním podíváte do doby, ve které žil, zúčastníte se s ním veselých a smutných klukovských dobrodružství a podivíte se, jak jsou podobná dobrodružstvím vašim. Proběhnete se jeho rodištěm pod Zvičinoun, dozvíte se, jak se tenkrát žilo, a nakonec se s ním potouláte českou krajinou v Podkrkonoší, která byla K.V.Raisovi, velkému spisovateli naší národní literatury, zdrojem pro tvůrčí práci a posilou v celém životě. (Založil/a: borghi)