Originální název: Und Jimmy ging zum Regenbogen

ISBN: 80-249-0097-1

Ikar (2002) 80-249-0097-1 672
Knižní klub (1994) 80-7176-047-1 672
Galaxie (1992) 80-85204-09-6 624 na obálce rok vydání 1991

Strhující příběh o nezvyklém pátrání po vrahovi bohatého průmyslníka nás zavede do Vídně - města, které se kvůli své geografické poloze i historické zkušenosti stalo v poválečných letech ideálním rejdištěm pro téměř všechny světové výzvědné služby. Mladý Manuel Arando se snaží o možné i nemožné, aby zjistil, kdo zavraždil jeho otce. Nenahraditelnou pomocnicí je mu půvabná přítelkyně Irena. Ani jeden z nich však netuší, že zasáhli do chodu mašinerie, jež je hrozí pohltit.

Rames
  4. 10. 2012, 18:51
Zajímavý styl vyprávění ,každá kapitola se odehrává v jiném čase a jiném místě .Špionážní romány nemusím ,držela jsem se ale příběhu Valerie Steinfeldové , který byl strhující. Konec poněkud chmurný.
svobodka
  16. 11. 2012, 10:11
Simmel je prostě výborný autor, vůbec si neuvědomuji, že by se mi některá jeho kniha nelíbila. A všechny mají myšlenku, což se o spoustě dnes vydávaných knih říci nedá. Prostě jasná "pětka".
niknikita
  10. 2. 2015, 10:39
Tohle bylo hodně těžké téma o stejně těžké době a pomalu mi scházely síly číst až do konce, takže jsem pár posledních stránek trochu přeskakovala. Nakonec jsem ale stejně propadla smutku a zklamání z lidského počínání...
ToVy
  13. 5. 2014, 18:54
Jedenáctá kniha JMS. Nezalekněte se více jak šestsetipadesáti stránek. Jak u některých románů se dá JMS vytknout pasáže o ničem nebo možná o nečem, ale co je již není pro současnou společnost takovým trnem v patě, tak u tohoto románu ač je tak obsáhlý tyto pasáže jsou vynechané a pokud jsou, tak jsou velmi dobře pojaté. Úžasný příběh, který má spád a pořád chcete číst dál a dál, jelikož stále se příběh odhaluje více a více a už už chcete, aby jste konečně zjistili, jak celá historie dopadla.
mysulka
  7. 5. 2012, 14:18
Fantastická kniha. Docela mě překvapuje, že má "jenom" 80%. U mě jednoznačně pětihvězdičková - hodně postav, zajímavé téma, gradující děj - od posledních stránek se nedá odtrhnout. Po dočtení knihy člověk tupě zírá, jak to dopadlo, kruh se uzavřel... Celý příběh trvá pouhých dvanáct dní a přitom bezmála třicet let, začíná a končí na tomtéž místě, střídání vyprávění a přesunu děje do minulosti, popis osudů lidí tolik poznamenaných - zejména válkou, osudem, mocí ostatních, bezmocí vlastní... Doporučuju (styl S. Kinga, téma F. Forsytha, toť J.M.Simmel...).
Lenka Kolovratníková
  15. 10. 2016, 13:15
Neskutecny! zacatek me nejdrive nenadchl, odlozila jsem,a po par mesicich na dovolene zacla znovu. a dala jsem to. doporucuji! neuveritelne propracovany pribeh. zadne line cteni. je treba se soustredit ale nebudete litovat. jen ten konec chci jiny :-(